Доступність посилання

ТОП новини

НАТО значно важливіше за асоційоване членство в Євроcоюзі – політолог


Про це політолог Олександр Палій заявив в ефірі Радіо Свобода, зазначивши, що асоційоване членство не може гарантувати безпеку Україні. При цьому він зауважив: «Європа всерйоз починає замислюватись над інтеграцією України до ЄС».

А вже інший політолог Олег Покальчук в ефірі Радіо Свобода зауважив: «Обіцянки пані Меркель приєднання, асоційованого членства до Євросоюзу має замінити ймовірну поразку України в грудні при розгляді питання ПДЧ».

На запитання ведучого, чому не має кроків, які наближують Україну до ЄС, Олександр Палій сказав: «Нам дуже довго не давали сигнал з того боку, що реалізація цих конкретних кроків призведе до вступу у ЄС. Розписаного плану дій не було. По ЄС нам сигналу не давали, чого саме від нас хочуть».

«Україна для Європи цікава як транзитна територія для постачання російських енергоносіїв», – зазначив Олег Покальчук. «Німеччина, яка вимушена була наголосити, що Україна буде в НАТО, сьогодні намагається зробити все, щоб не було пізно і щоб не дратувати Росію. Німеччина намагається реалізувати свої амбіції, а потерпілою стороною є Україна».

Член постійної парламентської делегації у Парламентській Асамблеї НАТО Остап Семирак прогнозує, що Україні та Грузії нададуть ПДЧ, але європейські країни мають допомогти Україні, як це вирішили на Бухарестському саміті.

На питання Радіо Свобода, що може змінити позицію Німеччини щодо ПДЧ для України, Семирак зазначив: «Позицію Німеччини може змінити газова залежність. Для німців важливий транзит, але позиція Росії для неї важливіша».

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG