Доступність посилання

ТОП новини

Навчання «Сі Бриз 2008» викликало суперечку під час круглого столу в Києві


Олексій Cімаков

Сьогодні російські та українські експерти сперечалися довкола проведення в Україні навчання «Сі Бриз 2008» і її євроатлантичних прагнень. Депутат Держдуми Росії і політолог Сергій Марков заявив зокрема, що у разі отримання Україною Плану дій щодо членства в НАТО Росія ініціюватиме референдум у Криму з його відокремлення. Поділяють таку точку зору й окремі партії в Україні.

Американці хочуть громадянської війни або державного перевороту в Україні – заявила лідер Прогресивної соціалістичної партії Наталія Вітренко під час круглого столу у Києві.

«Сценарій натовських навчань «Сі Бриз 2008» – це ніяка не перевірка боєздатності війська. А це відпрацювання сценарію, за яким Україна ділиться на три частини. Натовці розуміють, що втягуючи позаблокову, православну країну в агресивний альянс, НАТО, вони провокують громадянську війну. І вони розуміють, що буде громадянська війна, вони розуміють що буде колотись Україна», – зазначила Наталія Вітренко.

А вже оглядач «Радіо Свобода» Віталій Портников наголосив, що НАТО і міжнародні навчання «Сі Бриз» – це абсолютно різні речі.

«Хотів би розділити проведення навчань «Сі Бриз» і вступ у НАТО як два різних процеси. І якби наші російські партнери і солідарна з ними пані Вітренко не хотіли б ці процеси об’єднати, сьогодні ми маємо справу лише з фактом проведення навчань», – зауважив Віталій Портников.

«Такі самі навчання проводяться у Російській Федерації»

Натомість заступник директора Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Михайло Самусь упевнений, що міжнародні навчання просто необхідні для України. Він запевняє, що вони спрямовані на покращення обороноздатності країни. Також експерт нагадав, що в Росії проводяться аналогічні військові навчання спільно з НАТО.

«Навіщо взагалі проводяться навчання? Річ у тім, що збройні сили будь-якої країни прагнуть підтримувати боєздатність. Тому «Сі Бриз» – це нормальна практика, коли Збройні Сили України відпрацьовують ті завдання, які необхідні для забезпечення захисту незалежності і суверенітету України. Такі самі навчання проводяться у Російській Федерації», – зазначив Михайло Самусь.

На півдні України з 14 по 28 липня проходять міжнародні навчання «Сі Бриз 2008». У навчаннях беруть участь 17 країн світу. Росія відмовилась брати участь у навчаннях, пославшись на напружену політичну ситуацію на півдні України.

Одночасно з початком навчань розпочались акції протесту з боку прогресивних соціалістів, комуністів та представників місцевих проросійських громадських організацій.

Одеський окружний адміністративний суд 3 липня заборонив будь-які публічні акції протесту стосовно військових навчань. Попри заборону, противники вступу України до НАТО встановили наметові містечка, котрі одразу ж розігнала міліція.

НА ЦЮ Ж ТЕМУ

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG