Доступність посилання

ТОП новини

Луценко: Міліція не порушувала закон щодо Кернеса


Міністр внутрішніх справ заявляє, що застосування примусу щодо виконувача обов’язків харківського міського голови є «абсолютно законним».

Мета затримання Геннадія Кернеса – виконання постанови слідчого у справі про замах на навмисне вбивство, що перебуває у провадженні Головного слідчого управління МВС України, повідомив Юрій Луценко.

За його словами, слідчий постановив привести Геннадія Кернеса як свідка у згаданій справі з застосуванням примусу, оскільки той «впродовж двох місяців неодноразово ігнорував запрошення прибути на допит, відверто демонструючи своє небажання брати участь у процесуальних діях».

«Це примусовий привід до слідчого, який настає для будь-кого, хто ухиляється від дачі показів. В нашій країні до слідчого ходять і Президент, і міністр внутрішніх справ, і інші високі посадові особи», – наголосив Юрій Луценко.

Наразі Геннадія Кернеса вже відпустили.

Він сам стверджує, що 22 липня його «просто викрали в Харкові з карети швидкої допомоги люди без відзнак» і відвезли силоміць до Лук’янівського СІЗО Києва.

Виконувач обов’язків харківського міського голови каже, що на запитання, які йому ставили у Києві, він уже раніше відповідав у Харкові.

Він скаржиться, що такі дії міліції шкодять його авторитетові як одного з керівників місцевої влади Харкова.

Підтримала звинувачення Геннадія Кернеса і Партія регіонів. Сьогодні вона поширила заяву, в якій вимагає від Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко негайно зробити подання на звільнення міністра внутрішніх справ.

Як мовиться в заяві, партія вимагає звільнити Юрія Луценка «у зв’язку з брутальним порушенням ним законів, Конституції і прав людини під час затримання виконувача обов’язків харківського міського голови Геннадія Кернеса».
XS
SM
MD
LG