Доступність посилання

ТОП новини

Британська система соціальної допомоги на порозі кардинальних змін


Лондон – Британський уряд запропонував серйозні зміни до чинної в країні системи соціальної допомоги. Одна з пропозицій полягає в тому, що британців, які не працюють, одержуючи допомогу з безробіття, змушуватимуть виконувати суспільно-корисні роботи.

Хто не працює, той не їсть? Схоже, цей принцип комунізму може невдовзі набути нового змісту у Великій Британії. Британський уряд щойно оприлюднив пропозиції кардинальних змін у системі надання соціальної допомоги. Документ містить серед іншого й пропозицію, яка відразу потрапила в центр уваги. Згідно з нею, якщо людина не працює більше, ніж один-два роки, перебуваючи на допомозі з безробіття, вона буде зобов’язана виконувати соціально-корисні роботи. Це може бути, скажімо, прибирання вулиць, або очищення стін будинків від графіті.

Іншим радикальним положенням реформи є повне скасування соціальної допомоги через непрацездатність. Якщо зміни набудуть чинності закону, то люди, які справді мають значні проблеми зі здоров’ям, оформлюватимуть інвалідність. Всі інші будуть змушені повернутися на роботу.

Пропозиції розробили британські лейбористи – партія лівоцентристського спрямування, що нині має владу в країні. Міністр праці та пенсій Джеймз Пернелл пояснив, що переконало уряд піти на такі революційні зміни.

«Ми розбудовуємо те, що робимо вже упродовж останніх 10 років. Спершу так звана Нова угода впровадила саму ідею, що ви не можете і далі вимагати соціальну допомогу з безробіття, якщо насправді в суспільстві існує робота, яку ви здатні виконувати. Ми також застосували це до безробітних старшого віку, і це дало результати. Нині ми маємо найбільшу в історії зайнятість. Ми здійснили пробний проект із батьками-одинаками та людьми, котрі одержують допомогу через інвалідність. Тож ми знаємо, що це спрацьовує. Наше матеріальне заохочення спонукає людей повертатися до роботи. Тепер ми хотіли б, щоб ще більше людей цим користувалося», – зазначив Джеймз Пернелл.

Це стосуватиметься, насамперед, нинішніх 4,5 мільйона безробітних

За підрахунками фахівців, заплановані зміни торкнуться усіх британців, які отримують різні види допомоги з безробіття – а їх чотири з половиною мільйони. Та найбільше вони стосуються осіб, які одержують дотації під час пошуків роботи. Відповідно до пропозицій, якщо особа перебуває на допомозі з безробіття один рік і не може працевлаштуватися, то їй доведеться відпрацювати на суспільно-корисних роботах 4 тижні. А після двох років безуспішних пошуків праці на суспільних роботах доведеться працювати постійно, допоки бажану роботу нарешті буде знайдено.

Інші пропозиції передбачають до 2013 року перевести всіх осіб, які одержують допомогу через непрацездатність, на спеціальні дотації з підтримки зайнятості. Ці дотації дадуть їм можливість отримати відповідні навички для праці. Суворішими стануть вимоги до обстеження, яке засвідчуватиме наявність інвалідності. Пропозиції торкаються й наркоманів.Щоб мати право на соціальну допомогу, вони будуть змушені офіційно заявити про свій стан і почати лікування.

Загалом пропозиції мають підтримку всіх найбільших британських партій. Але є й скептики. Зокрема, колишній працівник міністерства праці та пенсій Франк Філд вважає новий документ недосконалим. Він пояснив, що через планований великий розмір допомоги з інвалідності, люди, які отримують соціальну допомогу зараз, після ухвалення закону намагатимуться всіма правдами й неправдами одержати посвідку про інвалідність, а не шукати роботу. Деякі інші фахівці погоджуються з ним. Вони дотримуються думки, що дві третини людей, які перебувають на допомозі з безробіття, насправді використовують лазівки в законі, ніж справді не можуть працювати.

(Прага – Київ)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG