Доступність посилання

ТОП новини

Давид Жванія звернувся до Європейського суду з прав людини


Група адвокатів із питань міжнародного права підготувала й направила до цього Суду скаргу народного депутата Давида Жванії на дії державних і судових органів.

Про це повідомляє Громадянський рух «Народна самооборона», членом депутатської групи якого є Жванія.

Народний депутат скаржиться європейській судовій інстанції на те, що його «намагаються позбавити громадянства України і грубо порушують його права як людини і громадянина».

Ідеться про те, що Апеляційний суд Києва поновив терміни апеляційного оскарження судового рішення, на підставі якого Жванія отримав українське громадянство, через дев’ять років після цього рішення суду першої інстанції.

На думку Жванії, це порушення пункту Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод про те, що «кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом».

Наразі не відомо, чи взагалі візьме Європейський суд із прав людини цю скаргу до розгляду.

Процедура Суду вимагає, щоб скаржник спершу використав усі можливості домогтися справедливості в своїй державі, пройшовши зі своїми оскарженнями по черзі всі необхідні національні судові інстанції, як правило, до найвищих (Верховного, Конституційного чи інших відповідних судів, залежно від законодавства країни).

Нещодавно Генеральна прокуратура України почала домагатися скасування ухвали Радянського райсуду Києва 9-річної давнини, яка підтвердила необхідний для отримання українського громадянства ценз перебування Давида Жванії на території України.

Суть претензій прокуратури полягає у розбіжності даних щодо часових періодів перебування і проживання Давида Жванії в Україні, які були підставою для тієї ухвали.

За зверненням Генпрокуратури Апеляційний суд Києва поновив термін оскарження тієї ухвали райсуду. Тепер Апеляційний суд розглядатиме апеляційну скаргу прокурора і перевірятиме законність ухвали районного суду.
XS
SM
MD
LG