Доступність посилання

ТОП новини

Ющенко і китайські студенти допоможуть українським олімпійцям у Пекіні


Володимир Геращенко
Прага – До старту Літньої Олімпіади в Пекіні залишилося 15 днів. 27 липня на Майдані Незалежності мають відбутися урочисті проводи української збірної до Китаю. А Генеральний секретар Національного Олімпійського Комітету України Володимир Геращенко вже перебуває у Пекіні і готує місця для української делегації в Пекіні в Олімпійському селищі. Він погодився дати телефоном інтерв’ю Радіо Свобода.

– Ми заразперебуваємо в Пекіні з шефом місії олімпійської делегації Ніною Уманець, а також із нашою помічницею, третьою особою місії – Неллі Дем’янець. І ми зараз на так званій процедурі реєстрації нашої делегації. Ми як розвідники, як перша висувна група, лише реєструємо нашу делегацію, тому що офіційний заїзд атлетів на Олімпійські ігри, на тренування передолімпійські, розпочинається 27 липня. Раніше, певно, кожен може приїздити власним коштом і тренуватися десь за межами Олімпійського селища. Але селище саме офіційно відкривається 27 липня. Тому тут поруч із нами ще жодного атлета немає. Ми плануємо першу групу прийняти саме 27 липня.


– Багато було інформації про те, що в Пекіні важко дихати, смог. Чи це правда?

– Ну, ви знаєте, кліматичні умови самого міста Пекіна складні. Дійсно, важко дихати, нелегко буде, мабуть, для наших українських атлетів, бо в наших широтах зовсім інший клімат. Але, як на мене, у порівнянні з моїми попередніми візитами до Пекіна, все виглядає наче трошки краще, не такий сильний смог, як у минулі місяці, як два роки тому. Влада зменшила рух автомобілів, встановили графіки на парні і непарні дні. Ми в понеділок проїхалися вулицями Пекіна і побачили, що машин значно менше, аніж у попередні місяці, коли ми були тут. Ну і смог висить не такий сильний, як два роки чи рік тому.

– А як виглядає Олімпійське селище. Воно вже готове?

– Українська делегація в Олімпійському селищі у дуже добрих умовах. Нам виділені місця практично за складом нашої делегації. Ми вже всіх акредитували. 252 атлети, і трохи більше 100 супровідних осіб, тренерів масажистів, медичного персоналу, керівників кожного виду спорту. І ми цілком вміщаємося в один шестиповерховий будинок, де розмістяться біля 350 осіб спортсменів і супроводжуючих осіб, хто перебуває в Пекіні. Ви маєте знати, що змагання вітрильників відбудуться в Ціндао, а кінна команда поїде в Гонконг. Олімпійське селище щойно збудоване, дуже пристойне, просторе. Для проживання спортсменів дуже зручні кімнати, по двоє атлетів у кожній. Дуже цікавий інтер’єр, простір між будинками, багато дерев, зелені. Тобто, дуже зручно і оригінально створене Олімпійське селище. І їдальня буде для атлетів, добрі умови для членів делегації, для зв’язку. Є багато волонтерів, це переважно китайські студенти, перекладачі. Нам виділили 9 студентів, дехто з них знає і вивчає українську мову, інші знають російську мову. Тобто, приємні молоді люди, які готові допомогти у будь-якій справі спортсменам і делегатам.

– А хто буде годувати спортсменів і членів делегації?

– Готуватимуть їжу у великій їдальні, для понад 10 тисяч атлетів і майже 5 тисяч тренерів. Готують їжу завжди організатори. Це все безкоштовно, за гроші Оргкомітету. Їжа різноманітна, куточки різної кухні, азійська, середземноморська, європейська й інші кухні. «Макдональдс» є спонсором Олімпіади. Тому їжа передбачена на різні смаки.

– Ми чули, що й Президент України Віктор Ющенко буде в Пекіні. Чи планується його зустріч зі спортсменами України?

– Так, планується. Але тут відразу ж важко коментувати. Політика і спорт – це різні речі. Але приїзд Віктора Ющенка планується на 7-10 серпня, на початок Ігор, з відвідинами церемонії відкриття Олімпійських Ігор. Ми сподіваємося, що вперше Президент України відвідає Олімпіаду.

– Як на Ваше відчуття, у якому виді спорту українці завоюють перші медалі Олімпіади?


– Важко сказати тут, я не є оракулом. Я, правда, оптиміст, я вірю у наших дітей, я вірю в наших атлетів. Вони, у переважній більшості, амбітні. Вважають, що не дивлячись на різні рейтинги, на труднощі підготовки і відсутність інколи й коштів, спроможні здобути медалі. Важко сказати, хто буде перший. Не хочу навіть думати. Але я впевнений, що борці і фехтувальники, і гімнасти, легкоатлети, штангісти мають шанси. Практично в будь-якому виді спорту ми маємо чудових амбітних спортсменів, які націлені на здобуття медалей, на те, щоб показати свій найкращий результат.

– А які види спорту першими стартують на Олімпіаді?

– Першими стартують легкоатлети, плавці, стрільба, боротьба–дзюдо. Олена Костевич зі стрільби, призер Олімпіади в Афінах, також у команді.

– Як готують українських спортсменів для виступів психологічно? Чи є в команді тренери-психологи?

– Ви знаєте, спеціальних тренерів-психологів немає. Але у кожній команді самі тренери є добрими психологами, і вони налаштовують наших атлетів на перемоги і підводять їх до того моменту, щоб показати найкращий результат. Дуже багато буде залежати від реальних тренерів.

– Ми будемо стежити за перебігом Ігор і сподіваємося на зв’язок з вами і нашою спортивною делегацією в Пекіні.

– Дай Бог, доживемо за два тижні до початку Олімпійських змагань. І ми дякуємо Радіо Свобода за увагу, за повагу до атлетів. І дай Бог, щоб уболівальники Радіо Свобода вболівали за наших чудових спортсменів на цій Олімпіаді в Пекіні! Молилися за наші спортивні успіхи! До зв’язку на Іграх!

(Прага – Київ)
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.
XS
SM
MD
LG