Доступність посилання

ТОП новини

«Олімпіада – це найбільша мрія спортсмена» – Сергій Бубка


Президента Національного Олімпійського Комітету України, олімпійський чемпіон, десятиразовий чемпіон світу у стрибках із жердиною Сергій Бубка
Прага – 27 липня на Майдані Незалежності у Києві відбудеться урочиста церемонія відправки олімпійської команди України до Пекіна на Олімпійські ігри, які розпочнуться через два тижні. Чим є Олімпіада для спортсмена? Про це Радіо Свобода запитало у Президента Національного Олімпійського Комітету України, олімпійського чемпіона, десятиразового чемпіона світу у стрибках із жердиною Сергія Бубки.

– Це найбільші змагання, про які він мріє, готується щоб брати участь. Вище за Олімпійські ігри нічого у світі спорту немає. Тому для спортсмена це мрія всього його життя, бажання взяти участь і здобути олімпійську медаль, це найвище, що може бути у житті атлета.

– Ви були олімпійським чемпіоном один раз, а чемпіоном світу, щонайменше, шість разів. Чому так важко стати чемпіоном Олімпіади?

– Шість разів я був чемпіоном світу на повітрі, чотири рази у закритих приміщеннях. Чому так важко стати чемпіоном Олімпіади? Тому що це дуже великі змагання, і так сталося, що я дуже хотів перемогти, встановити світовий рекорд на Олімпіаді в Барселоні. Десь, мабуть, дуже багато емоцій загубив. Потім були травми, операції, тому теж це мало вплив на виступ. Це неординарні змагання, тому я задоволений тим, що хоч один раз зміг золото Олімпіади завоювати.

– А як Ви дивитеся на Пекін, чи немає, як то кажуть, десь внутрішнього бажання взяти жердину в руки?

– Та ні, ну вже ж 8 років, як я закінчив свою спортивну кар’єру і сьогодні все роблю для того, щоб наші олімпійці, українські олімпійці, мали можливість виступати, виборювати медалі і захищати наш український спорт, нашу державу. Тому бажання до жердини такого великого немає, бо всі зусилля зараз спрямовуємо на підготовку нашої команди до Пекіна.

– А яка ситуація з олімпійською командою, які сподівання на медалі в Пекіні, скільки спортсменів з України можуть досягти успіху?

– Ну, по-перше, це буде найбільша делегація з України на Олімпіаду в часи незалежності. 254 спортсмени будуть брати участь у змаганнях від України у Пекіні. В Афінах у нас було 245 спортсменів. Тому ми робимо все для того, щоб вони могли нас порадувати своїми виступами.

– А які все-таки медалі найреальніші, в яких видах спорту?

– Де ми маємо традиції. Це легка атлетика, це може бути веслування академічне, вітрильний спорт, плавання, стрільба кульова, бокс, вільна боротьба, важка атлетика, гімнастика спортивна, дзюдо, гімнастика художня, фехтування, стрільба з лука. Ось ці традиційні види, де ми завжди маємо якийсь більший шанс для завоювання медалей нашими олімпійцями.

– Ви маєте досвід східних олімпіад. Ситуація в Пекіні мало чим відрізняється від Сеула, де Ви були чемпіоном. Чи можуть кліматичні особливості призвести до якихось приємних несподіванок в українській збірній?

– Ну ми хотіли б, щоб були несподіванки, були і сенсації, коли наші спортсмени змогли б завоювати в тих видах спорту, де ми не очікуємо. Думаю, для нас це буде важливо. Бо якщо в цілому подивитися, скільки і які виступи наших спортсменів були за рік до Афін, то наші спортсмени на чемпіонатах світу мали 27 медалей. А за рік до Пекіна тільки 15 медалей і лише одна золота. Тому в цілому ці Олімпійські ігри будуть для нас, мабуть, дуже важкими, і ми завоюємо менше медалей, ніж на минулих олімпіадах.

– А скажіть, будь-ласка, ота ситуація довкола Пекіна не лише кліматична, а й політична, політика і спорт— це не впливає негативно на спортсменів?

– Я хотів би, щоб спортсмени не втручалися у ці політичні події, тому що дуже багато для цього робилося, щоб задіяти атлетів. Це не дуже добре. Атлети тренуються все життя для того, щоб виступити успішно на Олімпіаді, тому вони мають бути поза політикою, і їхні думки, наміри мають бути у напрямку завоювання олімпійських медалей. Це дуже важливо, бо якщо вони будуть щось інше робити, чи втручатися в інші справи, це їм не допоможе виступити гарно на Олімпійських іграх. Тому я б не хотів, щоб атлети робили помилки у цьому напрямку.

– Ви, як видатний спортсмен, сотні разів ішли на штурм рекордів. Як, на Вашу думку, має налаштовуватися спортсмен в останні миті перед стрибком, перед стартом? Що спортсмен має собі сказати, щоб перемогти?

– Треба вірити в себе і не дуже хвилюватися, бо якщо дуже велике хвилювання, то воно може не допомогти, а навпаки, зробити гірше для результату. Тому треба бути впевненими і робити все, як вони роблять завжди під час перемог на змаганнях іншого рівня.

– Дякую за інтерв’ю. Радіо Свобода і наші слухачі будуть за вас переживати, за українських спортсменів на Олімпіаді в Пекіні!

– Дякую за підтримку! Бажаємо нашим спортсменам успіхів і всього доброго нашим вболівальникам!

(Прага – Київ)
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.
XS
SM
MD
LG