Доступність посилання

ТОП новини

Америка і закордонне турне сенатора Обами


Нью-Йорк – У Сполучених Штатах закордонне турне сенатора Обами, президентського кандидата від Демократичної партії, викликає велике зацікавлення і стримані оцінки з боку засобів масової інформації.

Такий значний інтерес до поїздки Барака Обами пояснюється, очевидно, вже самим фактом, що це президентський кандидат від найбільшої політичної партії Америки. Іще три роки тому його взагалі ніхто не знав поза його містом, Чикаго. У Сенаті він лише 2 роки.

Але це перший за всю історію республіки чорношкірий політичний діяч, який має реальні шанси стати президентом. Ну, і варто згадати особистий шарм, харизму Обами – молодий, 46-річний, високий, ставний, симпатичний, запалює натовпи на мітингах, гарно говорить, хоча здебільшого з папірця.

Але, як стверджує республіканський кандидат Джон МакКейн, Обамі бракує зовнішньополітичного досвіду. Наприклад, в одному з виступів Обама назвав Ірак «маленькою країною» і згадував кордон між Іраком і Пакистаном, хоча ці дві країни взагалі не межують.

Можливо, саме тому команда помічників Обами тепер нараховує аж 300 дорадників з іноземних справ. Їх називають «міні-держдепартаментом».

Преса радить Обамі не зазнаватися

Американська преса оцінює заокеанську подорож Обами досить стримано, хоча кандидата у цьому турне супроводжує натовп репортерів, серед них ведучі вечірніх новин усіх трьох найбільших телевізійних мереж.

Як іронічно зауважує Морин Дауд, коментатор «Нью-Йорк Таймз», репортери ні на крок не відступають від, за її висловом, «чикагського принца», що явно очікує коронування.

Фотографуючись із президентами і прем’єр-міністрами, Обама дещо фамільярно обіймає їх за плечі. Джон Стюарт, популярний телевізійний сатирик, зауважив, що Обама поводиться за кордоном так, «ніби його профіль уже на монетах».

«Нью-Йорк Таймз» закликає сенатора «тримати голову тверезою». А Чарлі Гибсон, ведучий Ей-Бі-Сі, запитав у Обами, чи не тому він поїхав за кордон у розпал передвиборної кампанії, що, згідно з опитуваннями, переважна більшість американців вважає, що для ролі головнокомандувача більше підходить МакКейн.

Обама в Берліні після двох президентів

Від виступу ж Обами у Берліні назагал враження позитивне. Його промова, як зазначають тут, зібрала величезну кількість народу, до 200 тисяч на площі біля Колони Перемоги у центрі німецької столиці.

Обама наслідував приклад президентів Джона Кеннеді й Рональда Рейгана, які виступали у Берліні з історичними промовами. Зокрема, Рейган закликав Горбачова зламати стіну, яку Радянський Союз спорудив між Західним і Східним Берліном.

Обама ж закликав Європу спільно з Америкою подолати міжнародний тероризм і поламати стіни й бар’єри між расами й племенами, місцевими громадянами та іммігрантами, між християнами, мусульманами та юдеями.

Вільям Кристолл, редактор консервативного журналу «Віклі Стандард» і оглядач «Нью-Йорк Таймз», у телевізійному інтерв’ю зауважив, що промова кандидата явно мала довести, що він набув досвіду з міжнародних справ.

А сенатор МакКейн сказав, що якщо він виступатиме у Берліні, то лише як президент, а не кандидат.

(Нью-Йорк – Прага – Київ)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG