Доступність посилання

ТОП новини

Вселенський патріарх прагне об’єднання церков в Україні


«Ми прибули сюди, щоб помолитися разом із вами за об’єднання всіх православних християн України в єдину церкву – церкву вашого народу, церкву вашої країни», – сказав Варфоломій I, прибувши до Києва.

Варфоломій I привітав Україну з 1020-річчям хрещення Київської Русі і сказав, що «доля України й українського православ’я посідає особливе місце» в його серці.

Також Варфоломій I наголосив, що він та вся делегація Вселенського Патріархату прибула до України, щоб «віддати шану пам’яті тим, кого було закатовано в роки лихоліття. Ми прийшли, щоб схилити наші голови перед трагічними жертвами Голодомору», – сказав Вселенський патріарх.

Патріарх додав, що вважає за велику честь і приємність відвідати «чудову Україну, її чудову столицю Київ – зелене місто», побачити Дніпро – український «Йордан, де святилися ваші прабатьки».

Варфоломій I подякував за запрошення відвідати Україну Президентові Віктору Ющенкові, а також патріархові Московському Алексієві II за можливість разом відсвяткувати 1020-річчя хрещення Київської Русі.

В аеропорту Бориспіль високого гостя зустріли Президент Віктор Ющенко, перший Президент Леонід Кравчук, представники влади, народні депутати, предстоятель Української православної церкви (Московського патріархату митрополит Київський і всієї України Володимир, а також, як без уточнення мовиться в повідомленні прес-служби Президента, «представники українських та іноземних православних конфесій».

Віктор Ющенко у вітальному слові наголосив, що прибуття Вселенського патріарха до України є визнанням заслуг українських християн і християнської Церкви і «знаком Божого благословення для української землі і українського народу».

Вселенський патріарх після урочистої церемонії зустрічі з Президентом, відвідин Києво-Печерської лаври, покладання квітів до пам’ятників княгині Ользі, Кирилові і Мефодію, Андрієві Первозванному та Святому Володимирові відправить службу з нагоди 1020-річчя Хрещення Київської Русі у Софіївському соборі Києва.

Під час молебню пройде церемонія освячення відновленої Царської брами i встановлених дзвонів.

26 липня на святкування прибуде глава Російської православної церкви (Московського патріархату)
Алексій II.

Усього ж очікується, що Київ відвідають цими днями до 60 тисяч гостей.

Серед них і представники помісних православних церков: архієпископ Афінський i всієї Еллади Ієронім, архієпископ Тиранський i всієї Албанії Анастасій, архієпископ Празький i Пряшівський, митрополит Чеських Земель i Словаччини Христофор.

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG