Доступність посилання

ТОП новини

Дитячий відпочинок на Рівненщині


Українці з Польщі в оздоровчому таборі під Острогом

Острог, Рівненська область – Завершилася міжнародна зміна у санаторно-оздоровчому дитячому таборі під Острогом. Разом із юними рівнянами, киянами і волинянами тут відпочивали діти українців Польщі, а серед вожатих працювали й волонтери з Канади, Індії та Єгипту.

Дитячий табір, на перший погляд, особливо не вирізняється з-поміж подібних літніх закладів. Сосновий ліс, чудове повітря, ошатні будиночки, кольорові хустинки – у кожного загону своя. Діти веселі, привітні, співають складених разом у таборі пісень. Але тільки коли дослухаєшся до розмови – чуєш не лише українську, а й польську та англійську мови.

Юні волонтерки з Індії, Єгипту та Канади приїхали на Рівненщину від міжнародної молодіжної організації ISIC на запрошення своїх ровесників. Упродовж двох місяців вони навчатимуть англійської молодих рівнян і мешканців табору.

Ця міжнародна організація існує вже 60 років і охоплює понад сто країн. «Ми зробили проект «Світ без кордонів» і запропонували іноземцям узяти участь у цьому проекті», – каже керівник локального комітету ISIC у Рівному Людмила Гаврик.

Приїхали, щоб просто «реально доторкнутися до України»

Для більшості іноземців це був перший досвід спілкування з українцями та Україною. Андрій Сидор, керівник польської делегації з Вармінсько-Мазурського воєводства, каже, що його підопічні – нащадки людей, яких було силоміць виселено під час операції «Вісла» у 1947 році на північ Польщі.

Наразі ці польські українці приїхали ознайомитися з історією, культурою України, вдосконалити українську мову і просто «реально доторкнутися до України».

Гості навчилися чимало українських пісень, а одна з них, Лідія Буковинська, навіть отримала грамоту за активну участь у громадському житті табору. Вона тут уперше і зауважує, що в Україні в неї вже є друзі, які навчили багатьом народним звичаям.

Іноземцям припала до смаку українська кухня, а культурну скарбничку поповнили відвідини музеїв, парків та монастирів.

За сприяння президентської програми підтримки закордонних українців

Ось уже другий рік існує угода між Ольштинською ланкою об’єднання українців Польщі та Рівненською облдержадміністрацією. Нинішньому відпочинкові польських українців посприяла і президентська програма підтримки закордонних українців.

У Польщі аналогічний табірний відпочинок набагато дорожчий, і рівненські діти там іще не були. Але усі дитячі творчі колективи, які приїздять до Ольштина, прибувають до Польщі і живуть там виключно за рахунок польської сторони.

Нині таборів, у які не соромно відправити не лише українських, а й закордонних дітлахів, на Рівненщині вісімнадцять. Це ті заклади, керівництво яких свого часу не опустило руки, а доклало величезних зусиль для збереження будівель та всієї інфраструктури для дитячого відпочинку.

Охоче віддають своїх дітей на відпочинок практично всі батьки з радіаційно забруднених районів області, але їхні путівки безкоштовні. Відпочивають тут і діти з дитбудинків.

Тим часом звичайна путівка до місцевого табору на 18 днів коштує до півтори тисячі гривень. Тому багато рівнян у кращому разі відправляють влітку своїх дітей до бабусь.

(Острог – Прага – Київ)
  • Зображення 16x9

    Валентина Одарченко

    Співпрацює  з  Радіо Свобода з 2000 року, власний кореспондент у Рівненській і Волинській області. Народилася 1965 року в місті Дубно. Закінчила факультет журналістики Київського державного університету ім.Т.Г.Шевченка, юридичний факультет Національного університету «Острозька академія». З 1995 по 1999 рік очолювала першу на Рівненщині ФМ-радіостанцію «Нова хвиля».  Журналіст  Рівненської філії НТКУ. 

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG