Доступність посилання

ТОП новини

Караджича не видадуть Гаазькому трибуналові до понеділка


Головний прокурор сербського Трибуналу з воєнних злочинів Владимир Вукчевич нагадав у п’ятницю журналістам слова адвоката колишнього лідера боснійських сербів, що той збирається подати оскарження ордера на видачу Радована Караджича Міжнародному кримінальному трибуналові в справах колишньої Югославії останньої дозволеної законом миті.

За словами прокурора, адвокат має намір надіслати оскарження наприкінці дня в п’ятницю, десь близько півночі, поштою з-поза меж Белграда, так що до понеділка щось вирішити напевно не вдасться. Відтак колегія суддів ухвалить своє рішення щодо скарги вже в понеділок, сказав Вукчевич.

Він уточнив, що колегія має на розгляд три дні, але запевнив, що зазвичай судді сербського Трибуналу працюють дуже швидко.

Прокурор визнав теоретичну можливість, що скаргу проти видачі до Гааги задовольнять. «Але я як професіонал оцінив би ці шанси як мінімальні», – додав він.

У Гаазькому трибуналі на Радована Караджича чекають звинувачення в геноциді, злочинах проти людяності, воєнних та інших злочинах часів боснійської війни першої половини 1990-х років, коли він очолював Республіку Сербську в Боснії.

Видача Караджича й інших досі не знайдених звинувачених у таких злочинах до Гааги є однією з вимог Євросоюзу до Сербії задля її інтеграції до європейської спільноти.
XS
SM
MD
LG