Доступність посилання

ТОП новини

Чим закінчиться справа секретаря Харківської міськради Кернеса?


Леся Бакалець

Київ – Секретар Харківської міської ради Геннадій Кернес останнім часом дуже цікавить Міністерство внутрішніх справ України. Поки що тільки у ролі свідка – днями його силою відвезли на допит до Києва у справі про замах на вбивство його ж самого. У МВС кажуть, декілька разів уже запрошували секретаря у письмовому вигляді, але він ігнорував. Також правоохоронці переконують – політик проходить взагалі по чотирьох кримінальних справах. У свою чергу Геннадій Кернес всі звинувачення відкидає, а події навколо своєї персони називає спробою міністра внутрішніх справ Юрія Луценка звести з ним особисті рахунки.


Один із найвідоміших в Україні секретарів міськрад Геннадій Кернес зараз на другій хвилі своєї популярності. Перша була, коли до інтернету потрапило відео, де він навчав мера Харкова Михайла Добкіна, що і як казати для передвиборного ролика.

Тепер пан Кернес публічно з’ясовує стосунки з правоохоронцями. Суть конфлікту: Міністерство внутрішніх справ декілька разі запрошувало секретаря на допит як свідка, а він не з’являвся. Тоді його доставили до Києва силоміць. Справа, яка розглядається, – спроба замаху на життя самого Кернеса, тому міністр внутрішніх справ Юрій Луценко називає дії секретаря Харківської міськради абсурдними. Адже підозрюваний у злочині вже півроку сидить у СІЗО, а Кернес ніяк не може вибратися на допит.

Юрій Луценко припускає, Геннадію Кернесу є чого боятися. «Якщо поглянути у сукупності – все стає зрозумілим: а що відбулося з громадянином М., який підозрювався в замаху на вбивство Кернеса? А що відбулося з громадянином М., який втратив вуха і ніс, і хто давав наказ на нанесення таких тяжких тілесних ушкоджень? І тоді стане зрозуміло, що якщо подивитися на комплекс, то основою є наркотрафік у Харківській області. І пан Кернес дуже боїться давати свідчення саме по цих епізодах», – наголосив міністр.

Юрій Луценко переконаний: якщо і надалі Кернес не з’являтиметься на допити, до нього застосують силовий примус. Також він відзначив, що загалом секретар харківської міської ради проходить свідком по чотирьох справах, і зараз харківський прокурор заборонив йому виїзд з території міста.

Кернес збирається їхати до Москви

Сам Геннадій Кернес всі звинувачення відкидає: каже, юридично правильно оформлених повісток до суду він не отримував і зараз збирається їхати до Росії на лікування.

«Прокурор Харківської області дав мені змогу виїхати до Москви для того, щоб закінчити лікування. Тому що я не догуляв свою відпустку», – зауважив Геннадій Кернес.

Він наголошує, що з Юрієм Луценком у них не склалися стосунки ще з 2006 року, і тепер міністр зводить з ним особисті рахунки. На захист свого соратника по партії виступає і депутат від Партії регіонів Нестор Шуфрич.

«У даному випадку ми є свідками фарсу, тому що, якби було реальне бажання допитати Кернеса, то це зробили б у нормальний процесуальний спосіб, доручили б харківському слідчому допитати Кернеса, і, я думаю, питань би взагалі не було. І як свідка тягнути людину в такий спосіб – це було аморально, була порушена ціла низка процесуальних норм, і ще будуть за це нести кримінальну відповідальність», – заявив Нестор Шуфрич.

Усе залежить від Секретаріату Президента?


Кримінальну відповідальність може нести і сам Геннадій Кернес, адже міністр внутрішніх справ Юрій Луценко не виключає можливості перекваліфікації статусу Кернеса зі свідка на обвинуваченого у перебігу розгляду всіх порушених справ. Проте на це потрібен дозвіл прокуратури.

Як може закінчитись протистояння? Політолог Олексій Голобуцький припускає, це залежатиме від Секретаріату Президента. На його думку, послаблення позиції Геннадія Кернеса на Банковій не вигідне.

«Бо будь-яке послаблення Кернеса і послаблення Добкіна, це є посилення БЮТу в місті Харкові, а таким чином це створення електоральної бази для кандидата в президенти Юлії Тимошенко»,— зазначив політолог.

З іншого боку, каже Олексій Голобуцький, якщо ця справа закінчиться так само, як і справи проти Колесникова, Рудьковського та інших політиків, нічим, то про ефективність українських правоохоронних органів не варто й говорити.

(Київ – Прага)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG