Доступність посилання

ТОП новини

Алексій ІІ закликав до єдності народи Росії, України і Білорусі


«Треба цінувати це велике благо єднання, яке ми маємо, дорожити єдністю між нашими братськими слов'янськими народами», – сказав глава Російської православної церкви Алексій ІІ, який прибув у суботу до Києва на святкування 1020-річчя Хрещення Русі, на брифінгу після прильоту в аеропорту «Бориспіль».

«Ми тут для того, щоб злагода і єдність були серед нас», – зазначив патріарх.

Алексій ІІ привітав усіх православних жителів України, усіх киян із 1020-річчям Хрещення Київської Русі.

«Наша думка мимовільно переноситься до тієї події – хрещення киян у Дніпрі, що відбулося 1020 років тому», – сказав він.

Алексій ІІ нагадав, що 20 років тому відзначався 1000-річний ювілей Хрещення, і, озирнувшись на ці 20 років, можна побачити, як змінилося церковне життя, скільки людей знайшли віру.

За його словами, треба дякувати Господові за те, що ці 20 років слов'янські народи, хрещені в київській купелі, зберігали духовну єдність.

Глава Російської православної церкви особливо відзначив, що православні віруючі в Україні, в Росії і Білорусі сьогодні згадують знаменну дату 1020-річчя Хрещення Русі.

«Радий, що в день пам'яті святого рівноапостольного князя Володимира в Києво-Печерській лаврі ми разом здійснимо богослужіння і подякуємо Господа за всі його милості, і молитимемося, щоб благословення Боже було невідступне від всіх нас, щоб ми як дорогоцінний дар зберігали святу православну віру», – сказав Алексій ІІ.
XS
SM
MD
LG