Доступність посилання

ТОП новини

Вибухи з людськими жертвами у Стамбулі


Перша допомога постраждалому від одного з вибухів у Стамбулі, 27 липня 2008
Перша допомога постраждалому від одного з вибухів у Стамбулі, 27 липня 2008

Прага – Два вибухи бомб в одному з районів найбільшого турецького міста Стамбула спричинили людські жертви, кількість яких зростає. Сьогодні у лікарні померло кілька поранених, загальне число загиблих уже становить 17 осіб. Турецька влада каже, що поки зарано казати, хто несе відповідальність. Проте оглядачі відзначають, що вибухи сталися напередодні судового розгляду, який визначить майбутнє владної Партії справедливості та розвитку прем’єр-міністра Реджепа Тайїпа Ердогана.

За даними турецьких служб безпеки, перший із двох вибухів у стамбульському районі Ґюнґерен був спричинений малим вибуховим пристроєм, покладеним до смітника. Цей вибух завдав поранень, але, за повідомленнями, нікого не вбив. Проте згодом стався другий, потужніший вибух.

Губернатор провінції Істанбул, яка охоплює й оточує однойменне найбільше місто Туреччини, Муаммер Ґюлер повідомив, що саме другий вибух убив кільканадцять осіб і поранив понад 150.

«Обидві бомби було покладено до смітників. Вибухи сталися з інтервалом у 10–12 хвилин. Коли люди зібралися на місці першого вибуху, вийшли назовні зі своїх крамниць, тоді стався другий вибух. Через це збільшилося число вбитих та поранених», – сказав губернатор.

Влада не сумнівається у терористичній природі вибухів

Влада каже, що не має сумніву у терористичній природі вибухів. У минулому відповідальними за подібні напади в Стамбулі були курдські сепаратисти із забороненої Робітничої партії Курдистану, а також крайні ліві та ісламські екстремісти.

Політичний оглядач, що перебуває у Стамбулі, іранець Гашем Хосрошагі каже, що є багато груп з різними політичними цілями, які могли бути причетними. «Дехто припускає, що напад є справою рук курдських сепаратистів, а дехто – що тут замішані закордонні сили», – каже він.

Причина – судовий розгляд справи щодо владної партії?

Однак час атаки звертає увагу мас-медіа до розгляду Конституційним судом, що почався в понеділок в Анкарі, справи про заборону владної Партії справедливості та розвитку. Торік вона здобула переконливу перемогу на парламентських виборах. Але її коріння у забороненій ісламістській партії, котру звинувачували в порушенні принципу світської держави, покладеного в основу конституції країни.

Суд має вирішити, чи партія брала участь в ісламістській діяльності. Від цього залежатиме, чи заборонять партію нинішнього прем’єра. Якщо це станеться, то оглядачі очікують політичної нестабільності.

(Лондон – Прага – Київ)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG