Доступність посилання

ТОП новини

Туркменистан продаватиме «Газпрому» газ за нижчими цінами, ніж заявляли


Згідно з новою угодою російського «Газпрому» з Туркменистаном, ціна на туркменський газ для Росії становитиме менше аніж заявляли нещодавно в Москві, Вона сягатиме лише 225-295 доларів за тисячу кубічних метрів блакитного палива.

Таким чином ціна на газ для України може виявитися меншою аніж очікувалося і дорівнюватиме 350-360 доларів за тисячу кубічних метрів, повідомляє російське видання «Комерсант» в Україні.

Минулої п’ятниці у перебігу переговорів голови правління «Газпрому» Олексія Міллера в Ашгабаді було підписано дві базових угоди про принципи ціноутворення на туркменський газ. За твердженнями Міллера, в цих угодах йдеться про умови переходу на ринкові принципи формування цін на газ в рамках довготривалих контрактів «Газпрому» з Туркменистаном до 2028 року. Росія фактично зберегла контроль над експортом туркменського газу.

Експерти вважають що підвищення тарифів на газ боляче вдарить по деяких галузях економіки України, їхній рентабельності, а також призведе до підвищення удвічі цін на опалення і теплу воду для населення.

«Оскільки теплокомуненерго працюють від імпортного газу, ціни на опалення і теплу воду зростуть з початку 2009 року удвічі, що призведе до ще більшої інфляції та соціальної напруження в Україні», – заявив член постійної комісії Верховної Ради України з розслідування ситуації з ринком природного газу Василь Кисельов.
XS
SM
MD
LG