Доступність посилання

ТОП новини

Страхові компанії Словаччини відшкодовують майно потерпілим від повені


Прага – У затоплених регіонах Словаччини й Румунії сьогодні ситуація стабілізувалася. Припинилися дощі, вода потиху стадає. Найважливіше зараз, кажуть словацькі фахівці, підрахувати збитки, щоб протягом найближчого часу визначити, чого люди потребують найбільше. Адже потрібно повернути до життя не тільки власні домівки, але й школи, крамниці, лікарні й дороги, котрі опинилися під водою.

Східна Словаччина повертається до життя. Та як би далі не розгортались події, словаки не забудуть, що велика повінь влітку 2008 забрала в їхній країні життя двох молодих людей – брата і сестри зі села Чірч, які втопилися, рятуючи своє майно. Станом на сьогодні вже всі села мають електроенергію, а тих, яких велика вода відрізала від електрики, було 23. А кілька десятків сільських будинків й досі позбавлені газу.

Недоступним через повністю розмиті мости й дороги залишається лише одне село – це Лівовська Гута Бардейовського району. Продукти, ліки і питну воду мешканцям села скидають з вертольотів. Саме Бордейовський і Кошицький райони на південно-східній Словаччині найбільше постраждали від повені. Старожили стверджують, що такої страшної повені не пам’ятають.

Відшкодування тим, хто був застрахований

Зараз найважливіше – підрахувати матеріальні збитки, точно дізнатись, яке майно підлягає реновації, а що потрібно буде збудувати заново. У цих турботах словакам допомогу надають страхові компанії, які за застраховане майно повертатимуть грошове відшкодування.

Експерт братиславського економічного щоденника «Господарске новіни» Томаш Неєди зазначає: «Люди повідомляють страховим компаніям про збитки – про затоплені будинки, підвали, про повалені водою огорожі. Ми намагались дізнатись у страхових компаній, чи люди мали своє майно застраховане. Вони стверджують, що до них вже зголосились сотні людей, тобто люди були застраховані чи то від повеней, чи від іншого стихійного лиха природного характеру».

Відчутну допомогу надає постраждалим від повені армія, перші словацькі вояки появились у затоплених селах вже на другий день повені. Вони виконують найтяжчу роботу: привезли важку техніку, наводять мости, копають огорожі.

Так само і в Румунії зараз намагаються підрахувати збитки. На півночі й заході цієї країни підтопило 70 містечок і сіл, 300 осіб були змушені покинути свої домівки. Серед загиблих у найбільш постраждалому від повені районі Марамурш – родина з трьох осіб, у тому числі й 14-річний хлопець. За повідомленням Міністерства внутрішніх справ Румунії, всього тут постраждало від великої води 3 тисячі осіб.

(Прага – Київ)
  • Зображення 16x9

    Оксана Пеленська

    Працюю в Українській редакції Радіо Свобода 25 років, також стільки само років займаюсь історією української еміграції в міжвоєнній Чехословаччині. Закінчила славістику у Львівському університеті ім. І.Франка (1970 р., диплом з відзнакою), протягом 1986-1989 рр. навчалась в аспірантурі Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М. Т. Рильського НАН України. У 1992 р. – стипендія Гетті Фундації (Getty Foundation, USA). До 1992 р. працювала вченим секретарем Львівської національної галереї мистецтв. Протягом 1993-1995 рр. – керівник канцелярії посольства України в Чеській Республіці.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG