Доступність посилання

ТОП новини

Як Закарпатська область ліквідовує наслідки стихії


У зону стихійного лиха в Закарпатті потрапило понад 500 тисяч осіб. Станом на ранок 30 липня підтопленими в області ще залишаються 27 населених пунктів у Тячівському і Рахівському районах, десяток сіл вже вдалося врятувати.

З майже тисячі відселенців переважна частина вже повертається до своїх домівок. Але рятувальники ще не радять втішатися: до низинних районів краю максимальні хвилі ще лише докочуються.

За офіційними даними, наразі у воді ще 2,5 тисячі дворогосподарств, підтоплені або пошкоджено 1307 будинків переважно у гірських районах Закарпаття. Постраждали 3,5 тисячі гектарів сільгоспугідь, населення переймається, що весь урожай загинув. З понад 700 відселених з небезпечних зон закарпатців майже всі вже повернулися до своїх домівок, не дозволили рятувальники цього зробити ще 71 людині у Рахівському районі.

Але рятувальники попереджають і про те, що максимальні рівні води ще не дійшли до окремих низинних районів області. Зокрема, на сьогодні, 30 липня, очікують значний – до 10 м – підйом води поблизу головного залізничного вузла України міста Чопа. Однак фахівці заспокоюють: торік поблизу Чопа завершили реконструкцію дамби, яка власне й повинна витримати такий підйом води, навіть дещо вищий.

Роботи з ліквідації наслідків стихії тривають

Для ліквідації повені, зокрема розчистки доріг, русел річок, очистки колодязів і дворогосподарств максимально задіяна техніка МНС, облавтодору, облводгоспу та інших служб. Офіційно влада звітує, що вже станом на 16:00 29 липня вдалося забезпечити під’їзд до всіх населених пунктів Закарпатської області, у постраждалі населені пункти забезпечено підвіз питної води, хліба, працюють польові кухні.

Наразі без електрозв’язку залишаються лише 6 населених пунктів на Тячівщині та Рахівщині. Проте є й проблеми. На вечір 29 липня ситуація на річках нормалізувалася, однак у відновлювальних бригад проблема з відкачуванням води з колодязів – рівень ґрунтових вод не знижується. Принаймні про це говорять в Головному управління МНС в Закарпатській області.

Закарпатська обласна рада виділить 1 мільйон гривень на ліквідацію наслідків стихії

Сьогодні у Закарпатті відбудеться позачергова сесія Закарпатської обласної ради. На її засідання винесені два питання, одне з них про надзвичайну ситуацію природного характеру, яка склалася в Закарпатській області внаслідок дощового паводку та невідкладні заходи щодо її ліквідації, інше – про внесення змін до бюджету у зв’язку зі стихією.

За попередніми даними, обласна рада має намір виділити 1 мільйон гривень для ліквідації наслідків паводку. Крім того, також сьогодні повинна відбутися нарада керівників області щодо оздоровлення дітей, які потрапили в зону лиха.

Позавчора голова облдержадміністрації Олег Гаваші пообіцяв, що вже найближчими днями почнеться оздоровлення в дитячих таборах Закарпатської області дітей віком від 6 до 14 років, сім’ї яких постраждали від паводку.

(Ужгород-Київ-Прага)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG