Доступність посилання

ТОП новини

Молоді британці «викручуються» з іпотечної кризи


Лондон – Число іпотечних банківських позик, тобто позик банків громадянам на купівлю житла, у Великій Британії минулого місяця впало до найнижчого рівня від часу, коли таку статистику почали вести 1999 року. Криза на світовому іпотечному ринку означає, що багато молодих людей просто не мають шансів купити власне житло. Який вихід із цього становища?

У червні, за даними центрального банку Великої Британії, кількість схвалених банками країни клопотань про іпотекову позику впала до 36 тисяч – це на 5 тисяч менше, ніж у травні. Загалом число схвалених клопотань про такі позики падає вже 14 місяців поспіль. Водночас британське міністерство фінансів оприлюднило звіт, у якому пропонуються варіанти відродження ринку іпотеки.

Кредитна криза, що почалася у США і перекинулася на всесвітній ринок, зменшила доступність іпотекових позик найбільше для тих людей, що не можуть заплатити банкам великий грошовий депозит. Тимчасом через падіння числа покупців падають і ціни на нерухомість.

Збільшується кількість молоді, яка залишається жити з батьками

У цій ситуації все більше молодих людей взагалі відмовляються від закоріненої в британській культурі традиції, коли діти дуже рано залишають батьківську домівку для самостійного життя. Статистика свідчить, що нині через високі ціни як на купівлю, так і на оренду житла, тому 34 відсотки 25-річних британських чоловіків і 19 відсотків жінок того-таки віку все ще живуть з батьками.

А дехто вдається до оригінальних способів вирішення проблеми. Так Кейті Джон облаштувала під окреме помешкання дерев’яний сарай у садку за батьківським домом. Вона вважає цей варіант ідеальним.

«Це чудова комбінація, адже я маю своє приватне життя і власну домівку, але також можу і далі ходити повз тих самих сусідів і бути з членами моєї сім’ї. Ми разом снідаємо, вони часто приходять до мене на вечерю. Тож маємо чудову сімейну атмосферу», – каже Кейті Джон.

А дехто ділить помешкання з іншими

Популярним способом для молоді, особливо для людей, що ще не живуть разом зі своїми дівчиною чи хлопцем, є ділити помешкання з іншими. Адже оренда однієї кімнати в будинку обходиться значно дешевше, а водночас, якщо пощастить, маєш добрих приятелів під боком. Водночас, багато хто з молодих, що купили помешкання, бажають здати кімнату, бо самостійно тягти на собі іпотеку, особливо у великих містах, є фінансово дуже важко.

Уряд також шукає шляхів виходу з кризи. Один із варіантів пожвавлення ринку іпотеки, що пропонується, є багатомільярдна гарантія іпотекових бондів коштом платників податків. Інший – це зменшення центральним банком ставки банківського відсотка, але економісти сумніваються, що банк на це піде найближчим часом. Вони вважають, що становище на ринку нерухомості повинне стати ще значно гіршим, щоб центробанк таки знизив ставки, беручи до уваги, що його пріоритетом є стримування інфляції.

(Лондон – Прага – Київ)

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG