Доступність посилання

ТОП новини

Комфортно відпочивати чехам у Хорватії допомагає рідна поліція


Прага – За статистикою, найулюбленіше місце відпочинку чехів – Хорватія. Щороку до берегів теплого моря виїжджає близько мільйона чехів, котрі представляють усі соціальні групи і вікові категорії населення країни. Найчастіше вони їдуть власними автомобілями, тягнучи за собою все необхідне для повноцінного відпочинку – від питної води і продуктів харчування до човнів і спортивного знаряддя. Справитися з таким великим потоком чехів у Хорватії цього року вперше почала допомагати поліція Чеської Республіки.

Тимчасову службу в Хорватії несе близько 20 чеських поліцейських в одностроях, але без зброї. Місце їхньої роботи – Макарська рів’єра, там, де чеський туристичний рух найгустіший.

Мета нововведення – допомогти тим зі співгромадян, хто за кордоном потрапив у скрутне становище – у когось украли документи, хтось потрапив в автоаварію, а комусь просто стало погано і потрібно швидко домовитись із лікарем.

До служби в Хорватії чеські поліцейські готувались заздалегідь, передусім потрібно знати мову – ключ, який найоперативніше відкриває потрібні двері.

Чеські поліцейські виходять на службу в парі з хорватськими колегами, адже вони не мають права втручатись у перебіг службового розслідування, яке проводять за чинним хорватським законодавством. Їхня головна роль – допомогти у спілкуванні, простягнути руку землякам у тяжких життєвих ситуаціях за кордоном.

Нововведення себе виправдало

За твердженням фахівців, нововведення себе виправдало. Такої думки й речник поліцейської Президії Чеської Республіки Давід Кубалак: «Найчастішою працею тих поліцейських, які служать у Далмації, в Хорватії – це допомога в ситуаціях, коли чехи стають жертвами злочинів, передусім крадіжок. Наприклад, у них вкрадуть документи, автомобіль чи навіть обкрадають місце їхнього проживання. Друга ситуація – це чехи, які потрапили в автоаварію. Статистично це найчастіші ситуації, які вирішують наші поліцейські в Хорватії. Мушу сказати, що маємо добрий зворотний контакт, як з нашими туристами, так і підтримку від хорватських колег».

Із пропозицією надати допомогу чеським туристам у Хорватії на початку цього року виступив прем’єр-міністр Чехії Мірек Тополанек. Імпульсом послужив минулорічний випадок грубого ставлення хорватської поліції до чеських туристів.

Хорвати на пропозицію чехів погодились із радістю. Таким чином протягом туристичного сезону від 1 червня до 30 серпня цього року чеські поліцейські «служать» своїм співгромадянам у Хорватії.

Чехи в такій практиці не перші. Ініціаторами міждержавної поліцейської взаємодопомоги в Європі виступили угорці, їхні поліцейські допомагають своїм співгромадянам в Австрії й Франції, а до чеських поліцейських у Хорватії цього року приєдналася і поліція Словаччини.

(Прага – Київ)
  • Зображення 16x9

    Оксана Пеленська

    Працюю в Українській редакції Радіо Свобода 25 років, також стільки само років займаюсь історією української еміграції в міжвоєнній Чехословаччині. Закінчила славістику у Львівському університеті імені Івана Франка (1970 рік, диплом з відзнакою), протягом 1986–1989 років навчалась в аспірантурі Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені Максима Рильського НАН України. У 1992 році – стипендія Гетті Фундації (Getty Foundation, USA). До 1992 року працювала вченим секретарем Львівської національної галереї мистецтв. Протягом 1993–1995 років – керівник канцелярії посольства України в Чеській Республіці.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG