Доступність посилання

ТОП новини

Рівненські бізнесмени засвітили надію в дитячих серцях


Рівне - Соціальну відповідальність на власні плечі дедалі частіше приймають рівненські бізнесмени. В обласному центрі завершилась піврічна благодійна кампанія «Засвіти надію в дитячому серці».

Рік тому Рівненський завод високовольтної апаратури оголосив конкурс соціальних проектів, метою якого є всебічний розвиток та соціальна інтеграція дітей вразливих категорій. Загальна сума фінансування становила 100 тисяч гривень. Реалізацію програми здійснювали благодійний фонд «Благовіст» та Рівненський центр «Соціальне партнерство».

Усі проекти були спрямовані допомогти хворим дітлахам або дітям із неблагополучних сімей. Проект успішно реалізували, і в новому році він набрав нових обертів. Коли замість одинадцяти запланованих були відібрані вдвічі більше найцікавіших проектів, вирішили знайти кошти для всіх.

«У цьому році ми потроїли фінансування на ці цілі. Було подано 28 проектів. Ми взялись підтримувати 11, а 17 ми виставили на конкурс у місті – деякі бізнесові структури відгукнулися і профінансували», – розповів генеральний директор ТзОВ «РЗВА-Електрик» Юрій Кондрачук.

Батьки допомагали ідеями, організації – внесками

За кошти підприємців для дітлахів із їхньою участю робили телепередачі, для них створили оригінальні творчі майстерні і гуртки, подекуди допомагали спеціальним обладнанням та інвентарем, як-от для 27-го дитсадка, який відвідують діти з вадами опорно-рухового апарату, каже голова громадської Ради соціального партнерства Сергій Пінчук.

«Сотні дітей не почували себе одинокими, виключеними з цього суспільства через їхні вади, а брали активну участь у суспільному житті, отримали великі можливості для творчого розвитку, розвитку свого потенціалу», – зазначив Сергій Пінчук.

Батьки допомагали ідеями, організації – внесками, які оберталися сторицею, підтримкою з боку Фонду «Благовіст». Максимальний розмір ґранту становив десять тисяч гривень. Витрачено чверть мільйона гривень. Це небагато для підприємств і чимало для громадських дитячих установ. Так з’явилися дитяча телевізійна програма «Небесна колискова», мистецькі студії «Сонце в долонях», «Як живемо і вчимося — наші мрії», туристичні поїздки «Острови здійснених мрій», «Віддамо цей світ дитині», «Я люблю тебе, життя!», програма «Здоров’я дитини — благополуччя країни» та інші.

«Програма РЗВА «Електрик» допомогла нам утримувати «Інватаксі», яке працює в нас третій рік. Але ж авто потребує ремонту, водій – заробітної плати. А організація громадська, коштів не заробляє», – сказав керівник міського товариства інвалідів з порушеннями опорно-рухового апарату Петро Буткевич.

Рівненські бізнесмени дедалі частіше беруть участь у благодійних програмах. Разом з тим, нещодавно шість районних керівників області отримали догани від Президента за незадовільну роботу з бізнесом. Якщо ж у районах суперництво переросте в партнерство, як це відбувається в Рівному, подібні програми поширяться і в «глибинку», впевнені учасники акції. Вони обіцяють її продовжити і в наступному році.

(Рівне – Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Валентина Одарченко

    Співпрацює  з  Радіо Свобода з 2000 року, власний кореспондент у Рівненській і Волинській області. Народилася 1965 року в місті Дубно. Закінчила факультет журналістики Київського державного університету ім.Т.Г.Шевченка, юридичний факультет Національного університету «Острозька академія». З 1995 по 1999 рік очолювала першу на Рівненщині ФМ-радіостанцію «Нова хвиля».  Журналіст  Рівненської філії НТКУ. 

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG