Доступність посилання

ТОП новини

Британський хакер-любитель НЛО бореться з видачею до США


Адвокати Ґері МакКиннона заявили в середу, що збираються подати його справу до Європейського суду з прав людини.

Напередодні в середу рішення про екстрадицію звинуваченого в комп’ютерних злочинах у США до цієї країни остаточно схвалив спеціальний комітет Палати лордів британського Парламенту, що виконує функції найвищої судової інстанції Великої Британії.

42-річного Ґері МакКиннона звинувачують у незаконному здобутті доступу в 2001–2 роках до майже ста комп’ютерів американських військових і Національного аерокосмічного агентства (NASA), що повиводило їх із ладу і завдало шкоди на близько 900 тисяч доларів через те, що зловмисник стирав у них дані.

Сам Ґері МакКиннон раніше заявляв, що шукав там інформацію про невпізнані летючі об’єкти.

В інтерв’ю він описував, як він протягом року по вісім годин на день просиджував за комп’ютером, ламаючи американські урядові мережі, невмитий і нечесаний, п’ючи пиво й смалячи марихуану. За його словами, він таки знайшов в американських урядових комп’ютерах фотографії позаземних космічних кораблів і інформацію про імена і звання позаземлян.

Але у США нагадують, що МакКиннон залишав у зламаних комп’ютерах свої записки політичного змісту, порівнюючи зовнішню політику Сполучених Штатів із «державним тероризмом» і обіцяючи «продовжувати ламати їх на найвищих рівнях».

МакКинона затримали ще 2002 року, відстеживши, звідки він виходив в інтернет. США домагаються його видачі.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG