Доступність посилання

ТОП новини

Президентські кандидати в США підбирають кандидатів у віце-президенти


Президентські кандидати, сенатори Барак Обама і Джон МакКейн

У Сполучених Штатах у розпалі передвиборна президентська кампанія. Президентські кандидати відомі: від Демократичної партії сенатор — Барак Обама і від Республіканської — сенатор Джон МакКейн. Але вони досі не обрали собі потенційних заступників – кандидатів у віце-президенти.

За місяць відбудуться національні з’їзди обох партій, зростає напруження боротьби за голоси виборців. Є кілька причин, чому ж так довго кандидати визначаються з напарником. У кожного з президентських кандидатів є люди, гідні стояти поруч. Але кожен з них потребує вичерпної, тривалої перевірки біографічних даних та послужного списку, щоб потім не наразитися на несподіванку. У минулому були приклади, коли незадовго перед виборами спливали компрометуючі факти з минулого, і все летіло шкереберть. Тож команди дослідників їздять по місцях роботи й виборних посад, економічної діяльності потенційних напарників кандидата, по вузах, де ті навчалися, опитують однокашників, друзів, порпаються в архівах.

46-річний Обама, якому суперник закидає брак зовнішньополітичного досвіду і ліво-ліберальні переконання, шукає для себе балансу — досвідченого напарника зрілого віку й поміркованих поглядів.

З другого боку, постійним об’єктом дотепів телевізійних гумористів є похилий вік республіканського кандидата. Кажуть, наприклад, що МакКейн, якому 71, напевно особисто знав Теодора Рузвельта, свого політичного кумира, а той був президентом на початку минулого століття. Крім того, правиця республіканської партії вважає МакКейна недостатньо консервативним щодо соціальних проблем. Тож він потребує молодшого і енергійного напарника, ідеологічно ближчого до центру.

Називають конкретні імена потенційних віце-президентів – вибір, очевидно, наступного тижня

Кандидати на посаду президента розраховують на те, що діяч, номінований на віце-президента, привабить більше голосів для претендента на Білий дім. Приміром, якби Обама номінував губернатора штату Нью-Мексико Білла Ричардсона, латиноамериканця за походженням, то за ним, імовірно, пішли б іспаномовні виборці, нехай не всі, але значна частина. МакКейн може взяти напарником Мітта Ромні, свого суперника на первинних виборах, колишнього губернатора штату Масачузетс, а нині успішного підприємця. Ромні – досвідчений економіст. Він може нейтралізувати закиди у недостатній чіткості економічних програм МакКейна.

На списку Обами – чотири чільні кандидатури. Це Тім Кейн, губернатор штату Вірджинія, Джо Байден, голова сенатської комісії закордонних справ, Іван Бай, колишній губернатор штату Індіана, нині сенатор, і Кетлін Себіліус, губернатор штату Канзас. Називають також уже згаданого Білла Ричардсона і сенатора Гілларі Клінтон, але її шанси мінімальні.

МакКейн зважує переваги таких діячів, як Мітт Ромні, потім Тим Павленті, губернатор штату Міннесота, Роб Портман, колишній конгресмен, шеф бюджетної комісії в адміністрації Джорджа Буша, і Том Ридж, колишній губернатор штату Пенсильванія.

Подейкують, що вже наступного тижня кандидати можуть оголосити свій вибір.

(Нью-Йорк – Київ – Прага)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG