Доступність посилання

ТОП новини

Британські депутати скептично ставляться до екологічного податку на авта


Лондон – Уряд Великої Британії, дбаючи про оздоровлення довкілля, планує збільшити податки за користування автомобілями. Але парламентський комітет із нагляду за довкіллям вважає ці плани недостатніми. Комітет вважає, що потрібні рішучіші заходи, щоб зменшити негативний вплив викидів на навколишнє середовище.

Щойно оприлюднений офіційний звіт Комітету з нагляду за довкіллям британського парламенту називає плановане урядом збільшення оподаткування авт, що спричиняють найбільше викидів тепличних газів, «кроком у правильному напрямку». Проте голова комітету, представник опозиційної Консервативної партії Тім Їо каже, що ефект цього заходу буде обмеженим. Він закликав до радикальніших змін.

«У головному звіті мовиться, що урядовий принцип різниці в рівні оподаткування авт залежно від рівня газових емісій є правильним. Але такий принцип слід поширити й на авта, що вже були в ужитку, а не лише на нові. Адже три з чотирьох авт у країні купуються в секонд-генді. Також різниця в оподаткуванні має бути значно більшою, щоб це мало справді значний вплив на довкілля і спонукало людей купувати екологічно чистіші авта», – заявив парламентар-опозиціонер.

Однак п’ятеро членів комітету написали окремий звіт, у якому називають плани уряду несправедливим оподаткуванням заднім числом. Адже, за їхніми словами, новим податком обкладаються старі автомобілі, які були виготовлені, коли виробник іще не знав про майбутній податок. Ці члени комітету пропонують урядові відкласти плани, поки докладно не буде прораховано всі наслідки запровадження нового податку.

Податок комусь зросте, комусь упаде

За офіційними підрахунками, акцизний збір зросте для 43 відсотків машин, вироблених із 2001 року, але для 18 відсотків машин зменшиться.

Зміни передбачають, що максимальний податок для транспортних засобів, які дають найбільші викиди газів, становитиме в перерахунку приблизно 1000 доларів в 2009–2010 фінансовому році, тоді як власники «найчистіших» машин узагалі не платитимуть нічого.

Однак автори основного звіту Комітету вважають, що уряд має запровадити дійсно великі штрафні санкції для найгірших забруднювачів і запровадити більшу різницю у грошовому вимірі між пропонованими тринадцятьма ступенями оподаткування.

У звіті також висловлено занепокоєння щодо того, який вплив новий податок матиме на добробут малозабезпечених сімей.

Пропонують також запровадити схему матеріального заохочення відмови від екологічно брудних авт, яка передбачає доплату власникам за зміну машини на екологічно чистішу.

Останню пропозицію вже привітала екологічна організація Friends of the Earth.

(Лондон – Прага)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG