Доступність посилання

ТОП новини

Літні нотатки з київських книгарень


Київ – У серпневі дні у тінь і затишок скверів і парків Києва ховаються втомлені буденністю і спекою городяни. Чимало з них, вмостившись на лавках, дістають з торбинок і кишень книги. А як живеться тим магазинам, де книги купляють – як живеться київським книгарням?

Традиційно, для Києва книгарня – це містична площа, де зберігаються у друкованому вигляді таємниці історії, наукові відкриття, літературні образи. Не найкращі часи переживає одна з найстаріших київських книгарень – 75-річне «Знання»: нинішня міська влада тишком – нишком намагається «потіснити» цей магазин з Хрещатику. За невиселення магазину з центральної вулиці боролись упродовж півроку і колектив магазину, і письменники, і небайдужі кияни. Нині у книгарні тихо, поодинокі покупці беруть: хто – українські народні казки, хто – сучасну світову прозу.

«Зараз нас не чіпають, бо Президент сказав не чіпати. Але нам ніхто нічого не пропонує: ні договір, я вже не кажу, що нам не дозволили приватизацію. А це єдине, що могло би зберегти книгарню. Ми працюємо, але працювати, коли не знаєш що буде завтра чи після завтра – це дуже важко», – каже директорка книгарні «Знання» Світлана Вархолова,

Подібна проблема – загроза виселення – постала перед книгарнею «Сяйво», що розташована поблизу Бесарабки. Кияни тимчасово відстояли один з найулюбленіших літературних магазинів, але невідомо – чи надовго? Принаймні, вітрини «Сяйва» обклеєно протестними плакатами...

Проте є у Києві і більш оптимістичні історії

Так в історичному центрі міста, поблизу Золотих Воріт, розташувалась наймолодша київська книгарня з лаконічною назвою «Є», яка приваблює покупців не тільки розмаїттям представленої книжкової продукції, а і сучасними дизайнерськими і технічними новинками.

«Це україномовна переважно книгарня. Великий торговий зал, просторий, дуже гарний дитячий куточок. У нас безкоштовно ViFi працює. Налагодити зв‘язки з нашими постачальниками було – ну, звична справа, усі йдуть назустріч», – зазначила директорка книгарні Катерина Федоренко.

Отже, київські книгарні успішно працюють, цікавими вечірками і літературними святами зваблюють читачів до книги. Звісно, доки на їх територію не претендують спритні підприємці або забудовники.

(Київ – Прага)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG