Доступність посилання

ТОП новини

Росія заявляє про можливе розташувати своїх стратегічних літаків у Білорусі


Російський стратегічний бомбардувальник Ту-95

Мінськ – Російський посол в Білорусі Олександр Суріков вдруге робить заяви щодо ймовірної відповіді Росії на розташування елементів американської системи ПРО у Східній Європі.

Наприкінці минулого року він навіть зробив припущення про можливість розташування в Білорусі російської ядерної зброї, після чого спалахнув міжнародний скандал, і заяву посла Сурікова спростував міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров.

Тепер дипломат Олександр Сурікав виступив обережніше. Він відразу наголосив, що згідно з Договором 1994 року Росія не може і не буде розташовувати свою ядерну зброю в Білорусі. Водночас російський дипломат вказав на можливі інші варіанти. «На цю тему багато говорять військові – про можливе базування ракет «Іскандер», про можливе розташування стратегічних бомбардувальників в Білорусі, Калінінграді і так далі».

Офіційної реакції білоруської сторони на це припущення російського посла немає. Наразі Росія має на території Білорусі два військові об’єкти: радіорелейну станцію протиповітряної оборони «Волга» та станцію зв’язку Військово-морського флоту.

«Це не більше ніж піар-хід»

Військовий аналітик з Мінська Олександр Алєсін вважає, що розташування російських літаків та ракет «Іскандер» в Білорусі не буде суперечити міжнародним договорам. Крім цього під Мінськом залишився військовій аеродром, який може хоч зараз приймати стратегічну авіацію з Росії. Але це розташування не буде особливо ефективним, каже він, це не більше ніж піар-хід. Проте цей хід може мати негативні наслідки для безпеки Білорусі, переконаний пан Алєсін.

«Якщо появляються на території Білорусі якісь нові об'єкти, котрі будуть в потенціалі спрямовані проти НАТО, проти США, то інша сторона це врахує і ці об'єкти будуть включені в список цілей і ВПС, і можливо стратегічних сил», – зазначив аналітик.

Тимчасовий повірений в справах США в Білорусі Джонатан Мур із приводу останніх заяв російського посла зауважив, що питання розташування якихось нових військових комплексів на території Білорусі має відкрито обговорюватися, перш за все, білоруським народом.

(Мінськ – Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Валерій Калиновський

    Народився в 1967 році в Україні. Закінчив факультет журналістики Білоруського державного університету та аспірантуру в Інституті історії мистецтва, етнографії та фольклору Національної академії наук Білорусі. Із 1987 року працював в іванівській районній газеті на Берестейщині, мінській обласній газеті, республіканському виданні «Чырвоная змена», в парламентський газеті «Звязда» перших років незалежності Білорусі. Кореспондент Української служби Радіо Свобода в Мінську з 1994 року, з 2000 року – в Білоруській службі Радіо Свобода. Автор книг «Справа Бяляцького» (2012), «Пані Ельжбета. Історія однієї дружби» (2016), «Діти Франції. Історія сімей, які повірили Сталіну» (2019).

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG