Доступність посилання

ТОП новини

Заяви про зрив туристичного сезону на Закарпатті не підтверджуються


Один із санаторіїв Закарпаття – «Карпати»: його керівництво переконує, усі місця в оздоровниці заброньовані по вересень цього року
Один із санаторіїв Закарпаття – «Карпати»: його керівництво переконує, усі місця в оздоровниці заброньовані по вересень цього року

Ужгород – Липнева повінь не стане перешкодою успішному туристичному сезону в Закарпатській області, вважають місцеві чиновники та представники туристичних, громадських організацій. Про це ж говорять і керівники потужних туристичних об’єктів. Цим питанням зараз найбільше переймаються туристичні оператори, які продають путівки до санаторіїв, баз відпочинку краю, а також – закарпатці, які займаються зеленим та сільським туризмом.

В Закарпатському обласному центрі сприяння розвитку сільського туризму переконують, боятися нема чого, туристи, які мали наміри приїхати відпочити до області, приїдуть. Голова Центру Богдан Пранничук стверджує, жодна садиба, яка надає туристам послуги, в Закарпатті не постраждала від стихії, люди загалом також, область витримала випробування повінню, тому гостям з інших областей та держав боятися нема чого.

Між тим, чимала частина дрібних закарпатських туроператорів та приватних підприємців, які надають послуги з сільського та зеленого туризму, побоюються, що стихія таки зірвала літній туристичний сезон у Закарпатті.

Власник садиби в Берегівському районі області Ласло Фекете, який шостий рік поспіль приймає в себе туристів, чекає на гостей з Росії, які повинні були приїхати ще два дні тому. Але їх й досі немає. «Я думаю, туристи налякалися того, що в Закарпатті повінь. Але, на щастя, моя хата на пагорбі, та й наше село не затопило, врятувала дамба. Може, ще приїдуть», – каже Ласло Фекете.

До таких садиб запрошують у Закарпатті любителів гірського та зеленого туризму. Власниця цього будинку на Ужгородщині Світлана переконує, поки що має гостей і сподівається, що туристів стихія не налякає
Мешканка Ужгорода, власниця невеликого туристичного агентства також не в захваті від ситуації що склалася. «Туристичний сезон в Карпатах під загрозою зриву – туристи масово відмовляються від заброньованих номерів через жахи, що бачать по телевізору про Прикарпаття і Закарпаття. Принаймні у мене вже 7 таких відмов за останні два тижні. Для невеликого турагентсва це забагато», – наголошує вона.

Серед проблем, які можуть виникнути як результат стихійного лиха, і рішення місцевої влади про скасування низки туристичних атракцій, які мають проходити на території постраждалих районів. Зокрема, під такий удар потрапляє вже популярний і розрекламований по всій Україні фестиваль «Гуцульська ріпа», який повинен пройти 7 вересня цього року.

«Для туризму нема ніяких перешкод»

Тим часом керівник Туристично-інформаційного центру Закарпаття, завідуючий кафедрою туризму Ужгородського національного університету Федір Шандор спростовує розмови про зірваний туристичний сезон у області. Він переконує, що садиби, турбази та готелі Закарпаття буквально «задихаються» від туристів.

«Тисячам людей, які планували відпочити на Прикарпатті, через повінь довелося їхати за Карпати, – говорить Федір Шандор. – І я нагадаю, що лихо сталося в основному в низинних районах. Фактично, пошкоджень автомагістралей після дощів немає. Невеликі зсуви ґрунтів на дорогах давно розчищені. Вода в річках – у звичайних межах і вже прозора. Погода чудова. Для туризму нема ніяких перешкод», – зазначає Федір Шандор.

А вже начальник управління з питань європейської інтеграції, туризму та курортів Закарпатської ОДА Олександр Марченко також запевняє, що цьогоріч від стихії не постраждав жоден потужний туристичний об’єкт, а всі місця в санаторіях, базах відпочинку, оздоровницях Закарпатської області заброньовані по вересень-жовтень включно. Наразі вже розпочалося бронювання номерів на зимовий період.

«У нас дуже хороші показники роботи: протягом першого півріччя цього року Закарпаття прийняло на 52 відсотки більше туристів, ніж за аналогічний період 2007-го. Такі тенденції тривають за результатами семи місяців. Думаю, про зрив говорити не доводиться!», – каже Олександр Марченко.

(Ужгород – Київ – Прага)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG