Доступність посилання

ТОП новини

Калабрійська мафія: новий арешт розшукуваного боса


Рим – У південному італійському регіоні Калабрія сьогодні на світанку заарештували одного з провідних босів місцевої мафії «ндранґета». Поліція схопила 31-річного Паоло Нірта – близького родича іншого ватажка, котрого досі розшукують за підозрою в організації масового убивства у німецькому місті Дуйсбурзі. Внаслідок мафіозних розборок у серпні минулого року там загинули шестеро італійців.

Роками розшукуваного Паоло Нірта вдалося виявити завдяки розслідуванню справи про «дуйсбургське побоїще». За повідомленням правоохоронців, він вважався одним із головних членів злочинного угруповання у містечку Сан Лука. Це гірське поселення є своєрідною столицею калабрійської мафії «ндранґета». Арештованого звинувачують у тісній співпраці з мафіозною організацією.

Італійське телебачення повідомило подробиці гучного арешту: «Це був несподіваний візит, якого Паоло Нірта зовсім не очікував. Він спав, коли сьогодні близько 6-ї ранку карабінери спецпідрозділу постукали у двері квартири, де підозрілий переховувався у центрі міста Сан Лука. Без жодної зброї Нірта намагався втекти через балкон, та поліція перед цим уже заблокувала вихід».

Калабрійська мафія – найдієвіша

У місті Сан Лука існують кілька сімейних кланів, котрі здавна ворогують між собою. Паоло Нірта, за версією правоохоронців, був одним із босів клану Нірта-Страджо. Мафіозне угруповання майже 10 років веде запекле протистояння з іншим кланом-суперником Пелле-Воттарі. Боротьба загострилася, коли внаслідок кривавих розборок у день Різдва 2006 року була убита дружина боса Джованні Лука Нірта. Тоді також були поранені три особи. Серед них і 5-річна дитина.

Схоплений сьогодні Паоло Нірта є братом Джованні Лука Нірта, котрого заарештували після убивства у німецькому Дуйсбурзі. А батько двох братів – Джузеппе, главар клану – потрапив за ґрати у травні внаслідок успішно проведених поліцейськими спецоперацій проти «ндранґети».

Арешт Паоло Нірта важливий для правоохоронців і тому, що обвинувачений є ще свояком іншого ватажка клану Джованні Странджо. Цього чоловіка особливо активно розшукують уже рік, бо слідчі вважають його одним із головних виконавців «дуйсбургського побоїща».

На сьогодні, як зауважують оглядачі, з чотирьох великих кримінальних угруповань Італії калабрійська мафія «ндранґета» є найдієвішою. Наркотрафік, рекет, відмивання брудних грошей приносить угрупованню річний прибуток, що сягає 40 мільярдів євро.

(Рим – Прага – Київ)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG