Доступність посилання

ТОП новини

Боротьба з несанкціонованою торгівлею у Рівному переросла в силовий конфлікт


Жінку-продавця запихуть в міліцейський автомобіль
Жінку-продавця запихуть в міліцейський автомобіль

Рівне – У бійці постраждали троє жінок та один міліціонер. Сутичка сталася учора по обіді. До того часу міліціонери переконували жінок, котрі кілька років торгують на вулиці Базарній, забрати лотки зі взуттям та перейти торгувати на територію одного з міських ринків. Міліціонери керувалися розпорядженням від 31 липня про заборону вуличної торгівлі, підписаним першим заступником міського голови Олексієм Хмілецьким.

Торговці не бажали поступатися, наголошуючи на тому, що торгівля на вулиці Базарній –традиційне явище, а самі вони торгують тут уже багато років.

Приватного підприємця Зою Герасимчук після сутички з «беркутівцями» забрала «швидка». Її протягли кілька метрів по асфальту до міліцейської машини, після чого вона знепритомніла. У жінки на тілі гематоми та розтягнута нога. Дві інших продавщиці стверджують, що то «беркутівці» почали забирати їхні речі та перевертати столи.

Міліція і влада вважають, що діяли законно

Начальник міського відділу міліції Григорій Зарічнюк цей факт заперечує. Він каже, що люди першими розпочали колотнечу після того, як міліціонери почали складати адмінпротоколи, а хтось із перехожих спробував зірвати погони з одного з правоохоронців. Спецзасобів ніхто не використовував, зазначає він, а жінок відтягували, бо вони кидалися під колеса міліцейської машини.

Підприємцям підібрали місця на міських ринках, каже секретар міськради Юрій Торгун. Однак проблема у тому, що більшість із людей, котрі торгували на Базарній, навіть не зареєстровані як підприємці, стверджує ще один заступник міського голови, Сергій Васильчук.

Підприємці вимагають розслідування

Сьогодні упродовж дня підприємці оточили Рівненський міськвиконком, вимагаючи дозволу поновити торгівлю та покарати своїх кривдників. Вони звернулися із заявою до прокуратури.

Але торгівлі на Базарній, як і на решті п’яти прилеглих до Центрального продуктового ринку вулицях, не буде – таким сьогодні є вердикт міської влади.

Тим часом керівництво Міністерства внутрішніх справ витребувало письмові пояснення від керівництва міської міліції та взяло під контроль хід перевірки щодо правомірності застосування фізичної сили працівниками міліції.

(Рівне – Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Валентина Одарченко

    Співпрацює  з  Радіо Свобода з 2000 року, власний кореспондент у Рівненській і Волинській області. Народилася 1965 року в місті Дубно. Закінчила факультет журналістики Київського державного університету ім.Т.Г.Шевченка, юридичний факультет Національного університету «Острозька академія». З 1995 по 1999 рік очолювала першу на Рівненщині ФМ-радіостанцію «Нова хвиля».  Журналіст  Рівненської філії НТКУ. 

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG