Доступність посилання

ТОП новини

Мороз відмовляється від своїх звинувачень Кучми


Колишній спікер Верховної Ради, голова Соціалістичної партії України Олександр Мороз

Колишній спікер Верховної Ради, голова Соціалістичної партії України Олександр Мороз, заявляє, що жодного разу не звинувачував колишнього президента Леоніда Кучму в замовленні вбивства журналіста Георгія Гонгадзе.За словами лідера соціалістів, на всі питання має відповісти слідство, долучивши до справи плівки Мельниченка.

Ось слова Олександра Мороза майже вісім років тому: «Президент України Леонід Кучма причому є замовником, який систематично контролював хід виконання свого доручення».

Не доведена участь колишнього президента України Леоніда Кучми у вбивстві журналіста Георгія Гонгадзе, – повідомив Радіо Свобода колишній Генеральний прокурор України Святослав Піскун. Саме під його керівництвом Генеральна прокуратура найбільше просунулася в цій справі.

«Між тими діями, які відбувалися тоді при президенті Кучмі і тими наслідками, які мали місце повинен бути якийсь причинний зв’язок. А якщо цей причинний зв’язок не встановлений, то, звісно, зрозуміло, що не доведено його участь і немає тієї участі у складі злочину. Мене абсолютно не цікавить в чому і хто з політиків сьогодні або 8 років тому був переконаний», – каже Святослав Піскун.

Мороз переосмислив свої дії

Олександр Лавринович – перший голова тимчасової парламентської комісії з питань зникнення журналіста Гонгадзе, ще 8 років тому переконався в непричетності Леоніда Кучми до злочину.

«Після того, як було знайдено тіло, і почався цей другий етап прокручування цієї касети, для мене було однозначно очевидним, що це велика політична кампанія піде. Я думаю, що пройшла велика еволюція і в Олександра Олександровича Мороза з того часу. Якщо він зробив таку заяву свідчить про очевидне переосмислення його особистих дій в той період», – сказав Олександр Лавринович.

Не вірить в причетність колишнього президента до злочину і другий голова цієї комісії Олександр Жир: «Принаймні ті матеріали, які були зібрані ще комісією, які були зібрані вже після того, коли я не очолював цю комісію, вони засвідчували, що пан Кучма не був прямим учасником, замовником вбивства Гонгадзе».

Олександр Мороз в своїй заяві вважає, що до справи потрібно долучити плівки Миколи Мельниченко. Майже 8 років тому за кордон майора Мельниченко вивозив Володимир Цвіль: «Ми розійшлися з Олександром Олександровичем тільки через те, що було дуже багато сказано того, чого не було насправді. І не було доказано. На сьогодні ми бачимо новий поворот подій. Якщо він говорив, що стояло керівництво на той час держави, а сьогодні не стоїть, то може він знає хто стоїть за цим. Мороз може все це сказати слідчим».

Журналіст Георгій Гонгадзе зник у вересні 2000 року. Слідство все ще триває.

(Київ – Прага)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG