Доступність посилання

ТОП новини

Вдова журналіста Гонгадзе закликає Мороза піти до Генпрокуратури


Мирослава Гонгадзе Київ, січень 2006 Архівне фото

Мирослава Гонгадзе сказала в ефірі Радіо Свобода, щоб лідер соціалістів Олександр Мороз пішов до Генеральної прокуратури і поділився інформацією про справу вбивства її чоловіка.

За словами Мирослави Гонгадзе, після того як вона почула записи Миколи Мельниченка, записи у кабінеті Президента України Леоніда Кучми, у неї ніколи не було сумнівів, що він говорив про Георгія ті слова: «Мається на увазі вивезти до лісу, віддати чеченцям, те, що він це говорив у своєму кабінеті».

Мирослава Гонгадзе наголосила на тому, що запитання про взаємозв’язок між тим, що Президент говорив і конкретним виконанням має з’ясувати слідство.

«Якщо Олександр Мороз зараз має якісь додаткові дані про цей зв’язок і чи є Кучма замовником, чи ні, то я вважаю, що його обов’язком є піти в Генеральну прокуратури і дати цю інформацію. А обов’язком слідства - викликати Олександра Мороза і задати дуже конкретні йому запитання. Виглядає на те, що останні 8 років він володіє якоюсь особливою інформацією, яку поки що не знають ні потерпілі, ані слідство», – Мирослава Гонгадзе сказала в ефірі Радіо Свобода.

Мирослава Гонгадзе також повідомила, що на початку цього тижня вона знову давала свідчення у Генеральній прокуратурі. Нинішній хід слідства щодо пошуку замовників вбивства Гонгадзе вдова журналіста не коментує.

«Оцінку дати не можу, оскільки не знаю, що робить Генеральна прокуратура. Жодної інформації про хід слідства мені не повідомляють, доступу до матеріалів справи я не маю. Я наголошувала на деяких аспектах, які я вважаю, необхідно ще раз перевірити у справі. Я маю надію, що щось буде зроблене. Поки що за останні два роки результатів у слідстві щодо замовників ми не маємо, хоча слідчий стверджує, що має багато напрацювань», – сказала Радіо Свобода Мирослава Гонгадзе.

Мороз відмовляється від своїх звинувачень Кучми


Напередодні колишній спікер Верховної Ради, голова Соціалістичної партії України Олександр Мороз, заявив, що жодного разу не звинувачував колишнього Президента Леоніда Кучму в замовленні вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. За словами лідера соціалістів, на всі питання має відповісти слідство, долучивши до справи плівки Мельниченка.

Ось слова Олександра Мороза майже вісім років тому: «Президент України Леонід Кучма причому є замовником, який систематично контролював хід виконання свого доручення».

Не доведена участь колишнього Президента України Леоніда Кучми у вбивстві журналіста Георгія Гонгадзе, – повідомив Радіо Свобода колишній Генеральний прокурор України Святослав Піскун. Саме під його керівництвом Генеральна прокуратура найбільше просунулася в цій справі.

«Між тими діями, які відбувалися тоді при Президенті Кучмі і тими наслідками, які мали місце, повинен бути якийсь причинний зв’язок. А якщо цей причинний зв’язок не встановлений, то, звісно, зрозуміло, що не доведено його участь і немає тієї участі у складі злочину. Мене абсолютно не цікавить, у чому і хто з політиків сьогодні або 8 років тому був переконаний», – каже Святослав Піскун.

Мороз переосмислив свої дії

Олександр Лавринович, перший голова тимчасової парламентської комісії з питань зникнення журналіста Гонгадзе, ще 8 років тому переконався в непричетності Леоніда Кучми до злочину.

«Після того, як було знайдене тіло і почався цей другий етап прокручування цієї касети, для мене було однозначно очевидним, що це велика політична кампанія піде. Я думаю, що пройшла велика еволюція і в Олександра Олександровича Мороза з того часу. Якщо він зробив таку заяву, свідчить про очевидне переосмислення його особистих дій у той період», – сказав Олександр Лавринович.

Не вірить у причетність колишнього Президента до злочину і другий голова цієї комісії Олександр Жир: «Принаймні, ті матеріали, які були зібрані ще комісією, які були зібрані вже після того, коли я не очолював цю комісію, вони засвідчували, що пан Кучма не був прямим учасником, замовником убивства Гонгадзе».

Ззідно з заявою Олександра Мороза, до справи потрібно долучити плівки Миколи Мельниченка. Майже 8 років тому за кордон майора Мельниченка вивозив Володимир Цвіль: «Ми розійшлися з Олександром Олександровичем тільки через те, що було дуже багато сказано того, чого не було насправді. І не було доказано. На сьогодні ми бачимо новий поворот подій. Якщо він говорив, що стояло керівництво на той час держави, а сьогодні не стоїть, то, може, він знає, хто стоїть за цим. Мороз може все це сказати слідчим».

Журналіст Георгій Гонгадзе зник у вересні 2000 року. Слідство все ще триває.

(Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Мар’яна Драч

    На Радіо Свобода – з 1996 року. Вела різні програми, серед яких «Україна і світ» та «Свобода сьогодні». Вивчала міжнародні відносини в Рузвельтському університеті в Чикаго і державне управління та економіку в Інституті державного управління і місцевого самоврядування (нині Академія) в Києві. Директор Української служби Радіо Свобода з травня 2013 року.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG