Доступність посилання

ТОП новини

Корабель ЧФ Росії вийшов із Севастополя для участі в операції НАТО


Сьогодні зранку сторожовий корабель Чорноморського флоту Російської федерації «Ладний» під командуванням капітана 2 рангу Олександра Щварца вийшов із Севастополя до Середземного моря для «вирішення завдань тривалого плавання», – повідомила флотська прес-служба.

Російський сторожовик уже вдруге бере участь в антитерористичній операції НАТО «Активні зусилля», яка проводиться в Середземному морі з кінця 2001 року. На борту «Ладного» перебуває підрозділ морської піхоти Чорноморського флоту Росії, який пройшов підготовку за програмою Північноатлантичного альянсу з навчання доглядових та антитерористичних груп.

Мета операції НАТО «Активні зусилля» – боротьба з тероризмом у межах Середземномор'я шляхом запобігання нелегальним перевезенням морем зброї і боєприпасів, протидії незаконним переміщенням людей та іншій незаконній діяльності з використанням цивільних суден. Основні завдання – патрулювання та контроль за переміщенням кораблів в зоні проведення операції.

2005 року Російська Федерація стала першою і тривалий час єдиною з країн – не членів НАТО, яка приєдналася до «Активних зусиль». Лише з минулого року в цій операції беруть участь і українські кораблі – корвети «Луцьк» та «Тернопіль» і фрегат «Гетьман Сагайдачний», який щойно завершив патрулювання і повертається до України.
XS
SM
MD
LG