Доступність посилання

ТОП новини

Кримські комуністи проти «Артека»


Відновлені комуністами на фасаді «Артеку» радянські ордени, 8 серпня 2008 р.

Сімферополь – У Криму розгорівся черговий конфлікт довкола міжнародного дитячого центру «Артек». Місцеві комуністи сьогодні зранку розгорнули на в’їзді до табору наметове містечко. Вони спустили з флагштоку державний прапор і підняли червоний, а також встановили на стелі з написом «АРТЕК» муляжі радянських орденів, що були демонтовані торік.

На початку 2007 року керівництво «Артека» на виконання президентського указу демонтувало на стелі при вїзді до табору макети радянських орденів «Дружби народів» і «Трудового червоного прапору». Комуністи тоді протестували, навіть, заблокували приїзд до «Артека» першої леді України Катерини Ющенко, але артеківці були непохитні: місце макетів радянських орденів – у музеї історії табору, а не на стелі, що є його символом.

Після нинішньої акції лідер кримських комуністів, народний депутат України Леонід Грач закликав кримчан підключитися до неї, назвавши це «захистом історії». За його словами, артеківська акція – це відповідь «персонально Ющенку та його дружині на їхнє топтання по радянській історії», – заявив Грач.

Навіщо політика дітям?

Керівник прес-служби «Артека» Олена Мех назвала дії комуністів «політичним піаром». За її словами, гроші, які вони витратили на свою піар-акцію, краще б витратили на дітей з потерпілих областей Західної України, які зараз відпочивають в «Артеку», купивши їм фрукти, цукерки. За словами Олени Мех, будь-які політичні акції поблизу «Артека» шкодять його іміджу і заважають дітям відпочивати та оздоровлюватися.

Вона також вважає, що знімати державний прапор зі стели державного підприємства України і вішати туди прапор країни, якої не існує, або прапор своєї партії – «це не вкладається в людські рамки». Олена Мех заявила, що відповідь адміністрації табору на дії комуністів буде «в рамках закону». «Над цією ситуацією зараз працюють артеківські юристи», – зазначила керівник інформаційної служби «Артека».

У правоохоронців – особлива позиція?

Правоохоронці не втручаються у конфлікт, попри прохання адміністрації «Артека» вжити заходів, щоб хулігани не псували майно табору і не заважали дітям відпочивати. Місцеві оглядачі бачать тут політичний підтекст – відомо, що вимальовується ситуативний союз між БЮТ і комуністами, та виглядає, що Юрій Луценко йому підігрує. Нещодавно висуванець КПУ Василь Мармазов став заступником міністра внутрішніх справ України.

А ще, впливовий у Криму генерал Геннадій Москаль, соратник і радник Луценка, із кінця 90 років, коли він був начальником кримської міліції, зберіг гарні стосунки з Леонідом Грачем, який тоді очолював парламент автономії і розділив із Москалем лаври «переможця кримської мафії».

(Сімферополь – Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Володимир Притула

    Кримський журналіст. Співпрацюю з Радіо Свобода з 1990 року. Керівник проєкту Радіо Свобода «Крим.Реалії» з березня 2014 року. В грудні 2014-го був змушений покинути півострів. Заслужений журналіст України.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG