Доступність посилання

ТОП новини

Президент США Джордж Буш виступив із заявою про ситуацію в Грузії


«Атак зазнають райони Грузії, що знаходяться далеко від зони конфлікту в Південній Осетії. Це небезпечна ескалація конфлікту. Насилля несе в собі загрозу миру в усьому регіоні. Гинуть цивільні особи, життя багатьох під загрозою», – заявив сьогодні Джордж Буш у Пекіні, куди він прибув напередодні на початок Олімпійських ігор.

«Грузія – суверенна держава, її територіальну цілісність потрібно поважати. Ми закликали до негайного припинення насильства і припинення військових дій. Ми закликаємо до припинення російських бомбардувань і повернення усіх сторін до стану, що існував на 6 серпня», – наголосив президент Сполучених Штатів.

У ніч із 7 на 8 серпня грузинські війська почали наступ на столицю Південної Осетії Цхінвалі, після того як влада Грузії звинуватила південно-осетинських сепаратистів у вчиненні нападів на мирне населення й миротворчі підрозділи в декількох селах неподалік від Цхінвалі.

Південна Осетія звернулася по допомогу до Росії, яка, у свою чергу, ввела до Південної Осетії війська, котрі розпочали бої із грузинськими армійськими підрозділами. Російська авіація завдала ударів по низці об’єктів у різних районах Грузії.
XS
SM
MD
LG