Доступність посилання

ТОП новини

Туристів цікавить в Італії також і мафія


Рим – Італія славиться світовими пам’ятками культури і лагідним чистим морем, що звідусіль притягає до її берегів безліч туристів. Та, як виявляється, багатьох мандрівників приваблює також інший давній феномен Італії – мафія. Подорожі стежками відомих мафіозі Сицилії – останній тренд туристичного бізнесу в країні.

Під мелодію сицилійської тарантелли, видно, недостатньо милуватися чудовими палацами, церквами у стилі бароко чи смакувати у пляжному барі фруктовим морозивом і тістечками місцевих кухарів. Чимдалі частіше фотокамера допитливого туриста прагне зафіксувати інші «краєвиди». Ресторан, у котрому ділки «коза ностри» проводять таємні зустрічі, бункер у глухій провінції, де роками переховувався крутий гангстер, або ж місця гучних убивств правоохоронців.

Сплеск надмірного зацікавлення помітили нещодавно. У церкві міста Корлеоне, на батьківщині «хрещених батьків» сицилійської мафії, відбулося вінчання молодшої дочки одного з найжорстокіших босів Сальваторе Ріїна, котрий відбуває довічне ув’язнення. Про весілля у Корлеоне повідомили майже всі газети і канали італійського телебачення. Окрім родичів і друзів, біля церкви зібралася численна юрба туристів.

Якщо не почути, то бодай побачити. Річ у тім, що з уст привітних місцевих мешканців важко довідатись щось про мафію. Це зовсім не табу. Сицилійці визнають існування античного злочинного угруповання, однак переконані, що їхня земля має славитися іншими принадами.

«Я не вважаю такі тури рекламою мафії»

Та запеклих противників мафіозного туризму не так уже й багато, говорить синьйор Джамп’єро. «Подібно тому, як влаштовують екскурсії до Аушвіца та інших концтаборів періоду нацизму, так само справедливо організовувати подорожі до місць діяльності мафії. Це допомагає усвідомити, що слід продовжувати боротьбу з феноменом мафії. Я не вважаю такі тури рекламою мафії. Навпаки, відвідавши наш край, іноземці розумітимуть, що Сицилія – це не тільки мафія!», – каже він.

Років два тому на базарах у Палермо можна було придбати футболки за ціною від 6 до 25 євро з написами: «Mafia made in Italy» або ще конкретніше «Corleone family». Нині, щоб уникнути поширення неправдивих міфів, випустили путівник шістьма іноземними мовами. У виданні роз’яснюється, зокрема, історія «коза ностри» та її сьогодення. А в Корлеоне можна відвідати музей мафії, точніше сказати — антимафії.

Інтерес підігрівають і відомі кінострічки

За словами туроператорів, інтерес до мафіозного туризму здавна підігрівають і відомі кінострічки. Починаючи від оскарівської кримінальної драми 70-х років «Хрещений батько», пізнішого серіалу «Спрут» із комісаром Катані і закінчуючи сучасними телефільмами, коміксами та відеоіграми. Саме він, негативний герой, бандит у чорних окулярах із пістолем, – найулюбленіший персонаж.

Певно, власникам сицилійських кав’ярень доведеться міняти пластинку. Замість запальної тарантелли вмикати у барах іншу мелодію, відому з кінофільму про дона Віто Корлеоне «Хрещений батько».

(Рим – Прага – Київ)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG