Доступність посилання

ТОП новини

Сутички біля Генконсульства Росії в Одесі


Представники грузинської діаспори в Одесі за підтримки активістів обласних організацій Партії Реформи і Порядок, Української Народної Партії, ВО «Свобода», Конгресу українських націоналістів, Народного Руху України провели 12 серпня біля будівлі Генерального Консульства Російської Федерації в Одесі пікет «СТОП – війна!».

«Ми виступаємо за мир і територіальну цілісність Грузії. Війна – це завжди горе. Наші гасла миролюбні. Грузія завжди об'єднувала багато народів і всі ми жили в злагоді. Не повинно бути перешкод, щоб гармати замовкли», – вважає представниця грузинського культурного центру в Одесі Жужуна Дудучава.

Серед представників ЗМІ розповсюдили заяви Української Народної Партії і ВО «Свобода» з вимогою до російської сторони негайно припинити військові дії на території Грузії.

«Пересування військ Росії на території Грузії неприпустиме. Це порушення юридичних і моральних норм. Саме тому ми прийшли на цю акцію, щоб висловити свій протест. Україна повинна зробити висновок з цих подій і не допускати поширення впливу сепаратистів на власній території. Наша відповідь на спробу розколоти країну має бути адекватною», – заявив керівник обласної організації Української Народної Партії Андрій Карпенко.

За годину після початку акції до будівлі Консульства Росії прибула група агресивно налаштованих активістів Прогресивної Соціалістичної Партії України. Вони скандували «Саакашвілі – вбивця!», вимагали від представників грузинської громади «забиратися геть».

Після закінчення пікету на підтримку Грузії протистояння посилилося. Сталося декілька сутичок. Представники ПСПУ в Одесі намагалися пошматувати грузинські прапори, виривали з рук своїх політичних опонентів гасла і шматували, топтали їх ногами у присутності співробітників правоохоронних органів. Доходило до застосування грубої сили з боку активістів партії Наталії Вітренко. При цьому активісти ПСПУ нецензурно висловлювалися, ображали і провокували представників грузинської громади на протистояння.

В Одесі проживає близько 10 тисяч грузин.
XS
SM
MD
LG