Доступність посилання

ТОП новини

НАТО обіцяє, що грузини будуть у лавах Альянсу


У вівторок у Брюсселі за зачиненими дверима зустрічалися посли держав НАТО. Після цієї зустрічі генеральний секретар НАТО запевнив, що двері Альянсу і далі відчинені для Грузії. «Грузія подала заявку на ПДЧ. Рішення не ухвалили. Але союзники сказали, що одного дня Грузія буде членом НАТО», – заявив Яаап де Гооп Схеффер. Він також сказав, що перспективи України долучитися до Альянсу не залежатимуть від результатів Грузії.

Керівник НАТО назвав рішення Росії припинити воєнну операцію в Грузії важливим, але недостатнім кроком і закликав Москву визнати, що Південна Осетія та Абхазія належать Грузії. Сам Альянс не готовий до військової ролі у цьому конфлікті. «НАТО не має військового мандату у регіоні», – наголосив Яаап де Гооп Схеффер.

На його думку, нині надто рано казати, хто несе відповідальність за конфлікт, але визнав, що Грузія є «другом» НАТО, тоді як Москва однозначно порушила миротворчий мандат СНД від 1992 року.

Зі свого боку постійний представник Грузії при НАТО Реваз Бешідзе заявив, що НАТО зробило велику помилку, коли в квітні не долучило Грузію та Україну до Плану дій щодо членства в НАТО. Як заявив грузинський дипломат, це рішення було зеленим світлом для подальших дій Росії.

Окреме засідання комісії Росія-НАТО також мало відбутися в Брюсселі у вівторок, але в останній момент його скасували. Москва рішуче виступає проти вступу Грузії до НАТО.
XS
SM
MD
LG