Доступність посилання

ТОП новини

Фортеця Сан Лео – останній притулок графа Каліостро


Фортеця Сан Лео

Рим – Популярний курорт Ріміні, що на Адріатичному узбережжі Італії, переповнений відпочивальниками. Та кому набридли пляжні розваги чи хтось свідомо прагне урізноманітнити відпустку, вирушає до ближнього містечка Сан Лео. Там у горах височіє фортеця Сан Лео. Вона відома як останній притулок графа Каліостро, великого чарівника і авантюриста XVIII століття.

Поселення Сан Лео розкинулося на висоті майже 600 метрів над рівнем моря. Кам’яний замок-фортецю видно з будь-якого куточка у місті. Височенна скеля ніби тримає на своїх раменах цю грандіозну споруду. Ландшафтними перевагами місцевості вирішили скористатися ще древні римляни. На вершині скелі вони звели невелике укріплення.Упродовж двох тисячоліть міжусобних конфліктів поселення Монтефельтро – сучасне Сан Лео – завдяки фортеці здобуває славу непідступного міста.

У XV столітті за наказом управителя графа Федеріко да Монтефельтро оборонне укріплення добудовують і модернізують. Цитадель мала відповідати вимогам часу: бути міцною брамою проти першої вогнепальної зброї. У такому вигляді ця потужна оборонна споруда збереглася донині.

Витончений кам’яний вал з’єднує дві великі вежі, в середині яких картинні галереї і музей античної зброї. Також доступні для відвідування покої правителів міста, облаштовані антикварними меблями і полотнами.

Алхіміка, фокусника і знахаря засудили на довічне ув’язнення

Від 1631 року, коли місто Сан Лео перейшло під владу понтифікату, фортеця стала тюрмою. І найвідомішим її в’язнем був Джузеппе Бальзамо, знаний під вигаданим ім’ям граф Алессандро Каліостро. Великого алхіміка, фокусника і знахаря папська влада засудила на довічне ув’язнення. Його звинуватили у єресі, шахрайстві та масонській діяльності. 4 роки, 4 місяці і 5 днів Каліостро промучився у темній камері без дверей з єдиним віконцем за щільними ґратами.

Навіть у таких умовах він примудрився винайти спосіб, щоб продовжувати писати про чародійні сили. Екскурсовод розповідає відвідувачам, як саме: «Каліостро використовував сечу, щоб намочити солому з матраца-сінника. Потім вологою соломою обкручував залізні ґрати вікна. Утворена іржа слугувала чорнилом. Вмочуючи в іржу дерев’яні уламки ліжка, ув’язнений прилаштувався писати на стінах».

Від тюремних застінків бідолашного чаклуна могла звільнити лише смерть, а вона наступила 26 серпня 1795 року. Його тіло нишком закопали біля фортеці, не залишивши й сліду могили. Через століття проводилися пошукові розкопки, але без результату.

Українськими шляхами

Граф Каліостро, провівши бурхливе життя у різних європейських країнах, блукав також українськими шляхами. Разом із іншим знаменитим земляком-серцеїдом Джакомо Казановою він розважався на бальних гулянках у Львові, спокушаючи шляхетних панянок та простих селянок. Чарівник-самозванець лікував гіпнозом натовпи городян, а під час ігор у карти спритно обігравав галицьких багатіїв.

Італійська фортеця Сан Лео продовжувала бути в’язницею аж до 1906 року. Нині причепурений, відновлений замок залишається одним із найпривабливіших монументів оборонної архітектури Середньовіччя.

(Рим – Прага – Київ)


ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG