Доступність посилання

ТОП новини

Указ Президента України для Росії не указ


Великий десантний корабель «Саратов» Чорноморського флоту Росії

Київ – В Україні триває обговорення Указу Президента про порядок перетинання державного кордону кораблями і літаками Чорноморського флоту Російської Федерації. Згідно з цим документом, Київ може вимагати, щоб військова техніка залишила територіальні води і повітряний простір України.

Указ добрий, але виконати його складно, – вважають військові експерти. Принаймні ще жоден з керівників силових відомств не пояснив, яким чином можна примусити кораблі і літаки Чорноморського флоту залишити територію України.

Уникає відповіді на це запитання і начальник Генштабу Збройних сил України Сергій Кириченко: «Указ Президента є. Він буде, безумовно, виконуватися на території України. Головною структурою, яка відповідає за виконання цього указу, є Міністерство оборони. Разом з нами Служба безпеки, прокуратура, прикордонники. Я гарантую, що ми все зробимо для того, щоб указ Президента був виконаний. А якщо хтось буде чи не буде виконувати задачі? Давайте доживемо до того часу — якщо хтось буде намагатися не виконувати».

Начальник Генштабу Збройних сил України Сергій Кириченко висловив переконання: «Ми зуміємо забезпечити виконання указу нашого Президента».

СБУ вже має пропозиції


А СБУ вже надала керівництву держави свої пропозиції, щодо регулярного і повного контролю за військовими формуваннями, які тимчасово перебувають на території України.

Про це Радіо Свобода повідомила начальник прес-служби СБУ Марина Остапенко: «Указ Президента України і рішення РНБО абсолютно відповідають національним інтересам України. Позиція СБУ така: треба чітко знати, яке озброєння ввозиться на територію України, скільки іноземних військових перебуває на її території. Якщо міжнародні угоди не врегульовують це питання, то застосовується національне законодавство. Як це і робиться в усіх країнах світу».

Тим часом заступник начальника генштабу Збройних сил Російської Федерації генерал-полковник Анатолій Ноговіцин висловив думку, що вимоги Президента України про особливий порядок виходу російських кораблів із Севастополя нелегітимні.

«У нас один верховний головнокомандувач - це президент Російської Федерації для Чорноморського флоту, і всілякі заяви ззовні для нас не є легітимними», – сказав заступник начальника генштабу Збройних сил Російської Федерації генерал-полковник Анатолій Ноговіцин.

(Київ – Прага)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG