Доступність посилання

ТОП новини

Угорщина: в місті Папі будують великі плани з відкриттям авіабази НАТО


Будапешт – Наступної весни в західноугорському регіоні Веспрем у місті Папа (Pápa) на повну потужність запрацює військова авіабаза НАТО. Тут дислокуватиметься підрозділ потужних транспортних військових літаків С-17 виробництва США. Зі введенням у повну експлуатацію модернізованого аеропорту додаткові робочі місця отримають не лише кілька сот угорських військовослужбовців – пряму вигоду від такої інвестиції матиме і регіон в цілому. І не лише це.

Жителям міста Папа у повній мірі можуть позаздрити їхні земляки з обласного центру Капошвар (Kaposvár) неподалік угорського-хорватського кордону, де кілька років тому припинила діяльність військова база міжнародних миротворчих сил KFOR. Певний час вона в буквальному сенсі годувала кілька тисяч сімей у цьому місті. Ба більше: траплялося, що сюди приїздили на заробітки навіть із Будапешта, не дивлячись на солідну відстань.

Авіабазу НАТО у Папі планували відкрити вже давно, оскільки тут розташоване летовище, яке, щоправда, через брак приватних інвесторів, а також бюджетних коштів, не могли використовувати на повну потужність.

Та скрутні часи для Папа минули, вважає мер цього міста Золтан Ковач, який водночас є представником опозиційної консервативної партії ФІДЕС.

«Я думаю, що у подальшій перспективі наявність бази означатиме для мешканців нашого міста нові додаткові робочі місця. Разом з тим поглиблюється ділова активність і в самій Папі, оскільки з появою іноземних військових зросте попит на житло, готелі, споживчі товари та рекреаційні можливості регіону», – вважає Золтан Ковач.

І праві, і ліві – одностайні

Соціаліст Імре Секереш, який очолює оборонне відомство Угорщини, переконаний, що з відкриттям авіаційної бази НАТО у Папі виграє не лише область Веспрем чи навіть Угорщина в цілому.

«Цілком очевидно, що після першого рейсу С-17 сюди прилетить більше літаків авіаполку важкої транспортної авіації, щоб розпочати роботу. У Папі створюється дуже важливий військовий об’єкт для усього НАТО», – зауважив Імре Секереш.

Одностайність позицій лівоцентристських та консервативних політичних сил Угорщини щодо необхідності функціонування цієї авіабази у Папі мало хто нині піддає сумніву в світлі останніх військових подій на Кавказі. Якщо раніше й були такі скептики між тутешніми політиками, то зараз вони погоджуються з урядом у тому, що рівень безпеки країни як повноправного члена Північноатлантичного альянсу можна зміцнити лише в реальній військово-політичній співпраці з Брюсселем.

(Будапешт – Прага – Київ)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG