Доступність посилання

ТОП новини

Державна зрада чи державна безпорадність. «Війна заяв» в Україні триває


Київ – Рада національної безпеки та оборони України 19 серпня так і не розглядала висунуті Секретаріатом Президента звинувачення проти Прем’єра Юлії Тимошенко у державній зраді та політичній корупції. І не могла розглядати. Адже ні Президент, ні жоден член РНБО не виносив це питання на розгляд. Немає й інформації про те, що президентська канцелярія передала до правоохоронних органів документи, що підтверджують ці звинувачення. Натомість є одностайна думка політиків та експертів – «війна заяв» перейшла останню межу.

Коли мама з татом лаються – діти тікають з хати. Коли сваряться Президент і Прем'єр-міністр – громадяни країни починають купувати харчі про запас і думати про неминучі нові вибори. І хоч українці вже звикли до постійної «війни заяв» на політичному олімпі, однак, звинувачення чинного Прем’єр-міністра «у державній зраді» шокувало всіх, навіть політичних опонентів коаліції.

Олександр Лавринович, міністр юстиції у тіньовому кабінеті міністрів Віктора Януковича, вважає, що цією заявою Секретаріат Президента наніс величезну шкоду правовій системі і міжнародному іміджеві України в цілому. За його словами, «неприпустимо у такий спосіб розпочинати виборчу кампанію» і ця ситуація лише свідчить про «нездатність теперішньої влади вирішувати проблеми, що стоять перед країною».

Інтереси України вимагають єдності політичних еліт

Голова парламентської фракції БЮТ Іван Кириленко не лише називає ці звинувачення «повним абсурдом», а й не стримує обурення щодо того, в який непростій для України геополітичній ситуації прозвучала скандальна заява президентської канцелярії.

Як зазначає Кириленко, військовий конфлікт на Кавказі продемонстрував, наскільки «крихким» є мир і наскільки вразливою є у цій ситуації Україна. Перед такою небезпекою люди «чекають від політиків єдності, роботи, а не витворяння», – зауважив голова парламентської фракції БЮТ.

Звинувачувати може лише прокуратура, а вину ще треба довести

Нічим іншим, як «політичним витворянням» називає цю ситуацію і адвокат Тетяна Монтян. Як правник Монтян нагадує, що «звинувачувати може тільки прокуратура». А щоб довести вину Юлії Тимошенко у державній зраді, необхідні факти, які повністю відповідатимуть кваліфікації статті 111 Кримінального Кодексу України. Для цього треба буде довести, що чинний Прем’єр-міністр або перейшла на бік ворога під час воєнних дій, або є шпигункою, або сприяла «підривній діяльності проти України іншим державам».

Теоретично у Юлії Тимошенко є можливість позиватися до суду на заступника Глави Секретаріату Президента України Андрія Кислинського. Саме з його вуст 18 серпня прозвучала заява про наявність інформації про те, що Росія, мовляв, уже виділила 1 мільярд доларів США на підтримку кандидатури Юлії Тимошенко на виборах Президента України в обмін на «пасивну позицію Прем'єр-міністра України у конфлікті з Грузією».

Яскравий піар чи ознака краху?


Однак, деякі експерти взагалі вважають, що відомство Віктора Балоги своїм скандальним кроком лише посилило позиції Юлії Тимошенко, влаштувавши їй яскравий піар.

Натомість перший Президент України Леонід Кравчук звинувачення на адресу Тимошенко у зраді національних інтересів називає ознакою катастрофи усієї політичної еліти.

Але до виборів ще далеко, а відбудовувати житло постраждалим від повені і дбати про мир для України треба зараз.

(Київ – Прага)


  • Зображення 16x9

    Ірина Штогрін

    Редактор інформаційних програм Радіо Свобода з жовтня 2007 року. Редактор спецпроектів «Із архівів КДБ», «Сандармох», «Донецький аеропорт», «Українська Гельсінська група», «Голодомор», «Ті, хто знає» та інших. Ведуча та редактор телевізійного проекту «Ми разом». Автор ідеї та укладач документальної книги «АД 242». Автор ідеї, режисер та продюсер документального фільму «СІЧ». Працювала коментатором редакції культура Всесвітньої служби Радіо Україна Національної телерадіокомпанії, головним редактором служби новин радіостанції «Наше радіо», редактором проекту Міжнародної організації з міграції щодо протидії торгівлі людьми. Закінчила філософський факультет Ростовського університету. Пройшла бімедіальний курс з теле- та радіожурналістики Інтерньюз-Україна та кілька навчальних курсів «IREX ПроМедіа». 

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG