Доступність посилання

ТОП новини

Вони повернулися. Росіяни змінили термін повернення своїх кораблів до Севастополя


Проросійські активісти зустрічають російські кораблі.
Проросійські активісти зустрічають російські кораблі.

Сімферополь – У суботу неочікувано до Севастополя повернулася група російських кораблів, які брали участь у блокуванні грузинського узбережжя, в тому числі – флагман Чорноморського флоту крейсер «Москва». Спершу до севастопольської бухти увійшов малий тральник Чорноморського флоту Росії «Турбініст», під вечір – ракетний крейсер «Москва», а вже вночі – ще два допоміжні судна. Очікувалося, що вони повернуться у неділю, але українська влада попросила пришвидшити прихід.

Під час заходу кораблів на молі і набережній бухти їх вітали кілька сотень проросійських активістів, які тримали російські державні і флотські прапори, а також прапори Прогресивної соціалістичної партії України. Вони скандували проросійські лозунги і салютували китайськими феєрверками.

Водночас представники «Студентського братства» знову протестували проти залучення кораблів Чорноморського флоту Росії до війни проти Грузії. Лідер Братства Олег Яценко повідомив Радіо Свобода, що під час пікетування на них напали не тільки російські націоналісти, а й військовослужбовці Чорноморського флоту Росії.

За словами Яценка, лише рішучі дії окремих севастопольських міліціонерів перешкодили «агресивним настроям» російських військових і націоналістів, які намагалися побити українських студентів. Разом з тим активісти проросійських організацій розірвали плакат, з написом: «Після походу до Грузії крейсеру «Москва» – не місце в Україні!».

Ще не всі кораблі повернулися

Раніше військові джерела у Севастополі повідомляли, що російські кораблі повернуться до Севастополя 24 серпня – в День незалежності України. Однак, за інформацією джерел у штабі ВМС України, на вимогу української сторони, їхнє повернення було пришвидшене. Водночас, очікується, що великий десантний корабель «Азов» увійде до Севастопольської бухти у понеділок 25 серпня. Час повернення сторожового корабля «Смєтлівий» та інших плавзасобів ЧФ Росії поки що невідомий.

Представники «Студентського братства» знову протестували проти залучення кораблів Чорноморського флоту Росії до війни проти Грузії.
Водночас деякі місцеві експерти пов’язують затримку з поверненням решти російських плавзасобів з тим, що до Чорного моря увійшли військові кораблі країн-членів НАТО – США, Іспанії та Німеччини і перший американський есмінець уже доставив до Батумі гуманітарну допомогу. Загалом у військовій операції проти Грузії брали участь близько 15 кораблів Чорноморського флоту Росії, які базуються в українському порту Севастополі.

За даними військових джерел, російська сторона повідомляє штаб ВМС України про повернення кораблів не пізніше ніж за 72 години, як того і вимагає відповідний указ Президента України від 13 серпня. Водночас, місцеві експерти пов’язують постійні зміни дати повернення кораблів з намаганнями російського командування уникнути протестів українських громадських організацій. У неділю група активістів «Студентського братства» знову пікетувала штаб Чорноморського флоту Росії з вимогою, щоб росіяни дотримувалися українського законодавства.

  • Зображення 16x9

    Володимир Притула

    Кримський журналіст. Співпрацюю з Радіо Свобода з 1990 року. Керівник проєкту Радіо Свобода «Крим.Реалії» з березня 2014 року. В грудні 2014-го був змушений покинути півострів. Заслужений журналіст України.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG