Доступність посилання

ТОП новини

Росія визнала незалежність сепаратистських частин Грузії


Президент Росії Дмитро Медведєв оголосив, що підписав укази про визнання його країною незалежності Південної Осетії й Абхазії.

Виступаючи з заявою до громадян своєї країни, Медведєв повторив російську версію про «нічний розстріл Цхінвала грузинськими військами», назвавши головне місто Цхінвальського регіону його осетинським ім’ям, а не грузинським Цхінвалі.

За твердженням керівника Росії, це призвело до загибелі «сотень наших мирних громадян». Росія, яка масово надавала своє громадянство мешканцям Південної Осетії, раніше офіційно визнала загибель 133 цивільних осіб у цьому регіоні – більш як удесятеро менше, ніж вона стверджувала на початку конфлікту.

Російський президент також повторив звинувачення на адресу грузинського керівництва, яке, як він заявив, порушило Статут ООН та свої зобов’язання за міжнародними угодами й розв’язало збройний конфлікт. Така сама доля чекала й на Абхазію, сказав Медведєв, але підтверджень своїм словам не навів.

Іще раз звинувативши президента Грузії Міхеїла Саакашвілі в «геноциді», так само без доказів, президент Росії в своєму визнанні Південної Осетії й Абхазії послався на Статут ООН, Хельсінкський Заключний акт НБСЄ 1975 року й інші міжнародні документи. При цьому він не згадав, що таке визнання порушує низку засад цих самих документів.

За словами Медведєва, «Росія закликає інші держави наслідувати її приклад».
XS
SM
MD
LG