Доступність посилання

ТОП новини

Грузія звинувачує Росію в спробі змінити кордони з використанням сили


«Уперше в Європі від часів нацистської Німеччини і сталінського Радянського Союзу велика країна односторонньо, з використанням сили, вчинила спробу спершу поставити сусідню країну на коліна й розгромити її, а потім і анексувати її регіони й тим змінити кордони в Європі», – заявив президент Грузії Міхеїл Саакашвілі.

За його словами, Росія «зробила неймовірні стратегічні помилки й завдала неймовірної шкоди своєму власному місцю в міжнародній спільноті, в історії сучасного світу і в сьогоднішніх міжнародних відносинах».

Виступаючи з телевізійним зверненням до народу під вечір у вівторок, грузинський керівник висловив упевненість, що Росія на її «безсоромний виклик світовому порядкові», на який у Європі не зважувався ніхто після Гітлера і Сталіна, «отримає відповідь від Європи й усього вільного світу».

За його словами, визнання Росією раніше в вівторок незалежності сепаратистських регіонів Грузії, Абхазії і Південної Осетії, лише зайве підтвердили, що Росія ніколи не була посередником і не виконувала в Грузії миротворчу місію.

«Справа відновлення територіальної цілісності Грузії й захисту свободи Грузії – це вже не внутрішня грузинська справа й питання між Грузією й Росією. Це тепер питання між Росією й цивілізованим світом… Майбутнє Грузії – це вже не тільки майбутнє самої Грузії, а й майбутнє всього цивілізованого світу», – заявив Саакашвілі.

Він запевнив, що продовжить боротьбу за «розвиток і об’єднання» Грузії, і заявив про «серйозні обіцянки» того, що Грузія може розраховувати на допомогу в економічному відродженні і в відновленні обороноздатності.

За словами грузинського президента, головне завдання країни – прискорена інтеграція в НАТО і в Європейський Союз. Саакашвілі закликав західних керівників допомогти Грузії в цьому.

За його словами, «Нашою відповіддю на нахабну агресію Росії стане спокій, єдність, об’єднаний розвиток і зміцнення країни».
XS
SM
MD
LG