Доступність посилання

ТОП новини

Медведєв називає вимоги України «емоціями»


Президент Росії, говорячи в четвер про поновлення Україною первісних умов пересування Чорноморського флоту на її території й через її кордони, заявив, що навіть не хоче коментувати ці «емоції».

За словами Дмитра Медведєва, російський флот діє в Україні на підставі міжнародної угоди, яка має пріоритет перед «указами місцевої влади», і виконуватиме накази свого верховного головнокомандувача збройних сил, тобто самого президента Росії.

Він не уточнив, чи означає це, що російський Чорноморський флот збирається виконувати, чи порушувати українські законодавчі акти.

У середині серпня, після початку бойових дій Росії на території Грузії і виходу для участі в них кораблів російського Чорноморського флоту з території України, Президент Віктор Ющенко своїми указами затвердив рішення Ради національної безпеки і оборони, які поновили дозвільний порядок пересування Чорноморського флоту на території й через кордони України. Такий порядок діяв на початку, але 1999 року вимога отримувати дозвіл заздалегідь і реєструвати такі пересування була замінена лише на загальне оголошення про них.

У середу Кабінет Міністрів відповідно до одного з цих указів змінив і свою постанову про порядок перетину російським флотом українського кордону.
XS
SM
MD
LG