Доступність посилання

ТОП новини

Ситуація в самій Україні диктує імідж України в світі


Як поліпшити імідж України в світі і як висвітлюють зарубіжні засоби масової інформації події в Україні, обговорювали учасники круглого столу, який організував голдинг «Главред-медіа». Експерти дійшли висновку, що українська влада недостатньо працює над покращення думки про Україну.

Київ – Насамперед учасники круглого столу з‘ясовували, що таке імідж країни взагалі, і який імідж України, зокрема. Це намагався пояснити директор центру «Богуш-комунікейшен» Денис Богуш.

За словами директора центру «Богуш-комунікейшен», в сучасному світі основними цінностями держав є інформація та віртуальні чинники, наприклад, іміджі та бренди. Їх якість впливає на котировки на біржах, ціни, рішення урядів, розподіл ресурсів, тощо. Кожна держава в світі має свій імідж і є трендом.

«Що таке імідж України? Це образ держави Україна та її складових в уяві різних цільових груп на міжнародному, національному та локальному рівні. Загальний імідж України складається з інвестиційної, туристичної, соціальної та політичної складової», – сказав директор центру «Богуш-комунікейшин» Денис Богуш.

За його словами, серед інформації про Україну за кордоном 40% становить політична складова.

Детальніше про імідж України в світі розповів директор міжнародних програм центру Разумкова Валерій Чалий: «Що сьогодні ми маємо в Україні? Позитивні риси – це врівноваженість національного характеру, високий рівень етнічної терпимості, відсутність шовінізму і великодержавних амбіцій, високий потенціал агропромислового комплексу, талановиті спортсмени. Негативні риси: корумпованість, безвідповідальність, некомпетентність державних чиновників, закритість органів влади, нестабільне законодавство, затримки з проведенням реформ, несприятливий інвестиційний клімат, перевага декларацій над практичними діями».

Ситуація має змінитися в самій Україні

Щоправда, Валерій Чалий зазначив, що Україну в світі переважно сприймають через російські засоби масової інформації. Але головне, щоб ситуація змінилася в самій державі.

Цю думку підтримав і присутній на круглому столі журналіст Андрій Куликов. Він навів такий приклад: «Коли дітям у Британській школі за успіхи в географії дарують атлас світу, прекрасний, з картинками, з кольоровими мапами рельєфними. І там кордон Європи закінчується рівно на Молдові, Україні і Білорусі. Ці країни винесені в окремий розділ під назвою: «Україна і її сусіди». То питання тут не в британцях, не в американцях і не в німцях. А питання суто в нас».

Усі учасники круглого столу погодилися, що імідж України в світі поліпшиться лише тоді, коли поліпшиться ситуація в самій Україні.

(Київ – Прага)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG