Доступність посилання

ТОП новини

Міжнародний суд починає слухання у справі України та Румунії


Йдеться про розмежування понад 12 тисяч квадратних кілометрів потенційно багатого на нафту й газ шельфу Чорного моря між двома країнами поблизу українського острова Зміїний.

Справа про делімітацію континентального шельфу і виключних економічних зон України та Румунії в Чорному морі перебуває в суді ООН з 2004 року. Позов подав Бухарест.

Румунія наполягає, що острів Зміїний – це не острів, а скеля і тому не може враховуватися при делімітації й визначенні економічних зон.

У перебігу нинішнього кола слухань сторони до 19 вересня лише викладуть свої аргументи.

Вердикту Міжнародного суду ООН, за прогнозами українських представників, варто очікувати не раніше як у першій половині наступного року. Іноді справи в цьому суді слухаються роками.

Острів Зміїний розташований у Чорному морі, за 30 кілометрів від узбережжя Одеської області. До складу України він перейшов від Румунії після Другої світової війни при передачі Бессарабії Радянському Союзові.

Після розпаду СРСР острів став предметом суперечок між Україною та Румунією. У 1997 році Київ і Бухарест уклали базовий договір, який підтвердив непорушність кордонів, що існували до 1991 року. Проте суперечки щодо статусу Зміїного як острова чи скелі тривають і досі.
XS
SM
MD
LG