Доступність посилання

ТОП новини

Західноукраїнський виборець «заморозить» свої політичні симпатії


Львів – Роздратування і розчарування викликає нинішня політична ситуація у переважної більшості галичан. Торік голоси виборців у західних областях розділились між БЮТ і «Нашою Україною – Народною самообороною». Партія Юлії Тимошенко здобула перемогу. Однак сьогоднішні політичні баталії, на думку більшості львів’ян, лише відштовхують державу з проєвропейського шляху.

Одразу ж після перемоги помаранчевої команди, Глава УГКЦ кардинал Любомир Гузар звернувся до нової влади і просив її не втратити довіри людей, яка врешті зажевріла, бо, втративши, її вже не повернути.

«Для добра народу дуже важливим є, щоб люди мали довір’я до своєї влади», – сказав уже торік під час політичної кризи кардинал Любомир Гузар. Однак посадовці та політики до слів духовного лідера не прислухались, бо, як свідчать соціологічні опитування, люди не довіряють владі.

Про це говорять і на вулицях Львова:

– Поки не буде єдності, доти не буде порядку, не буде добре жити в Україні. Вони всі думають тільки про себе. Всі однакові. Пішов уже 18 рік і вже не можна на те все дивитись спокійно.

– Я люблю Ющенка. А інших – нікого.

– Я політикою не цікавлюсь, бо мені не дозволено.

– Судячи з того, що робиться у Києві, стосунки Тимошенко, Ющенка, Януковича, то таке в мене враження, що держава приречена.


Галичани не готові до позачергових виборів

Наразі галичани намагаються самі зрозуміти, що ж відбувається у парламенті і чому їхні обранці від БЮТ знайшли порозуміння з Партією регіонів, яка в Галичині не має підтримки.

Аналітик Ігор Балинський вважає, що західноукраїнський виборець на якийсь час «заморозить» свої симпатії, тобто він не буде однозначно підтримувати когось. А питання виборів, каже пан Балинський, – питання мобілізації виборців. Однак дострокові вибори не вигідні нікому. Навіть активні політично галичани не готові до чергових виборів.

За словами Ігоря Балинського, нині в Україні « маємо абсолютно ідіотську ситуацію, коли влада цілком розбалансувала сама себе і суспільні очікування та настрої».

Політична криза є загрозою для отримання ПДЧ


Нинішні політична криза – це черговий удар по українській незалежності та безпеці, такої думки дотримується редактор культурологічного журналу «Ї» Тарас Возняк . Адже після грузинської війни Україна опинилась у загрозливій ситуації. Водночас засвітилась недалека перспектива на шляху до НАТО. Політичні ігрища, каже пан Возняк, напередодні самміту НАТО ставить під знак запитання отримання Плану дій з підготовки до членства.

Нині чітко стало зрозуміло, що задля своєї особистої кар’єри всі три головні політичні фігуранти, каже Тарас Возняк, здатні розвалити усю Україну, лише щоб стати Президентом. За словами експерта, і Тимошенко, і Ющенко, і Янукович готові зробити будь-що, включно з руйнацією системи безпеки України. «Питання, скільки хто вкраде в Україні, здається, уже не цікавить нікого, знають, що в Україні крадуть все і вкрадуть багато», – підсумовує Тарас Возняк.

Роздратованість і розчарування серед львів’ян стали наслідком політичних ігор за останні роки. Галичани почуваються втомленими від політики. Одні шукають кращого життя за кордоном, а інші стають цілковито байдужими до політичних і владних інтриг.

(Львів – Київ – Прага)

  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

XS
SM
MD
LG