Доступність посилання

ТОП новини

В Україні йдеться про вибір національних пріоритетів – Ющенко


У ситуації, що склалася, «не йдеться про конфлікт особистостей» – натомість мова йде про вибір національних пріоритетів: розвитку демократії, захисту свобод, дотримання територіальної цілісності та суверенітету України на основі європейського вибору, сказав Президент на зустрічі з послами країн Групи Семи промислово розвинених держав.

Говорячи про своє бачення ситуації в Верховній Раді, Віктор Ющенко заявив, що де-факто 2 вересня в парламенті зібралася нова коаліція у складі БЮТ, Партії регіонів та комуністів.

«Це неприродній союз, і він довго не протримається», – вважає Президент.

Він особливо наголосив, що ухвалені цими політичними силами 2 вересня рішення є неконституційними або такими, що виходять за рамки коаліційної угоди чи домовленостей між лідерами парламентських фракцій.

Саме зважаючи на грубе порушення коаліційних домовленостей, сказав Віктор Ющенко, він і підтримав рішення фракції «Наша Україна» про вихід із коаліції.

Водночас Президент висловив тверде переконання: Україна знайде виключно конституційні демократичні форми для відповіді ситуації, що склалася. Він запевнив, що від цього не потерплять основні стратегії внутрішньої і зовнішньої політики України.

Група Семи промислово розвинених держав світу після воєнної операції Росії проти Грузії знову почала проводити деякі заходи в своєму попередньому складі – США, Велика Британія, Німеччина, Франція Японія, Канада й Італія – без участі Росії. Останніми роками це неформальне об’єднання діяло разом із Росією як «Група Восьми».
XS
SM
MD
LG