Доступність посилання

ТОП новини

«Окільцьовані міста». Навколо 31 міста України уряд планує побудувати кільцеві дороги


Очистити українські міста від великого вантажного транспорту - таке завдання ставлять перед собою урядовці, які ухвалили рішення про будівництво кільцевих доріг в об’їзд 31 населеного пункту. На цей проект планується виділити 2,7 млрд. грн. За словами міністра транспорту і зв’язку Йосипа Вінського, будівництво окружних доріг допоможе розвантажити від транзитного транспорту великі міста. За який термін чиновники планують реалізувати цей проект? В яких саме містах очікується спорудження окружних доріг? Чи розв’яже спорудження об’їзних трас проблему автомобільних заторів? Чи спроможний цей проект вплинути на екологічні проблеми?

Проблема будівництва окружних трас існує не перший день

Проблема будівництва окружних трас навколо великих міст існує вже кілька років через поганий стан доріг у містах, що створює аварійні ситуації, каже Роман Івасишин, секретар Всеукраїнської асоціації автомобільних перевізників. За його словами, Асоціація лише вітає таке рішення. «Чим більше хороших доріг, тим краще. Та й чого заїжджати в місто, коли можна його об’їхати, якщо немає потреби. Наприклад, якщо їхати в Одесу, то не обов’язково заїжджати в саме місто. Перевізник тільки позитивно дивиться на розвиток доріг, якщо це можливо».

Велика кільцева дорога навколо Києва проектується з минулої зими

Окружні дороги пройдуть в об’їзд тих міст, що розташовані на автомобільних дорогах державного значення, а насамперед тих населених пунктів, де відбуватиметься фінальне змагання Чемпіонату з футболу Євро-2012, таку постанову виніс Кабінет Міністрів України. А взимку уряд ухвалив рішення про будівництва Великої кільцевої дороги навколо Києва. Її спорудження міністр транспорту та зв’язку України Йосип Вінський оцінив у майже 50 млрд. грн. За словами голови постійної комісії з питань транспорту Київської міської ради Дмитра Олійника, до кінця року має бути розроблений і затверджений план будівництва. «Зараз кільцева дорога на проектному розрахунку. До кінця року проект має бути готовий, і лише після цього почнеться його фінансування в цілому. Землі на цей проект уже приватизовані. По концепції, яка існує на сьогоднішній день, кільцева дорога буде будуватись поетапно. Планується побудувати до 2012 року».

«Ухвалювати рішення про десятки проектів – необґрунтовано... »

Економіст Володимир Лановий називає декларативним рішення уряду про будівництво кільцевих доріг навколо українських міст. На його думку, кожен із цих проектів, а не вкупі всі, має розглядатися з точки зору економічної доцільності. «Виходячи з цього рішення, нічого не можна сказати. Адже там не враховані економічні аспекти питання, економічна доцільність, недоцільність, збитковість, прибутковість, немає нічого про народногосподарську чи приватну ефективність, тому отак гамузом ухвалювати рішення про десятки проектів просто необґрунтовано. Має бути розглянутий конкретний об’єкт з конкретною проблемою, потім розглянуті варіанти вирішення проблеми і в результаті — прийняте конкретне рішення».

Затримується будівництво об’їзної дороги навколо Чернівців

Чернівці — старе місто з архітектурою подекуди ще австрійських часів. Скупчення автомобільного і вантажного транспорту руйнує місцеві шляхи. Попри це, Чернівці — чи не єдиний обласний центр в Україні, який не має об’їзної дороги, продовжує місцева кореспондентка Радіо Свобода Оксана Зима.

*****************************************************

У зв’язку із відбудовою доріг в області затримується будівництво другої черги об’їзної дороги навколо Чернівців. ЇЇ планували здати в експлуатацію до Дня міста. Як запевнив начальник служби автомобільних доріг області Іван Мунтяну, зараз будівництво об’їзної дороги триває, хоча із деякою затримкою. 65 мільйонів гривень на добудову об’їзної дороги держава вже виділила. А в області очікують ще на додаткові кошти, оскільки загальна вартість будівництва сімдесят мільйонів гривень.

Дорогу протяжністю 7,3 км обіцяють здати в листопаді.

*****************************************************

Найгостріше проблема об’їзної постала у прикордонному Ковелі

Відсутність об’їзної дороги у Ковелі та Володимирі-Волинському та її незавершеність у Луцьку дається взнаки і самим водіям, котрі втрачають час і бензин, проїжджаючи в межах міст, і звісно, мешканцям, котрі потерпають від загазованості та шуму. Коли планують побудувати об’їзну дорогу навколо Луцька і скільки це коштуватиме, розповідає волинська кореспондентка Радіо Свобода Валентина Одарченко.

Як тільки не називають шматочки об’їзної навколо Луцька поблизу Вишкова - і дорогою для танків, і просто напрямком. Як розповів начальник управління транспорту і зв’язку Волинської облдержадміністрації Микола Кучеренко, найгостріше проблема об’їзної постала у прикордонному Ковелі. «Це катастрофа для Ковеля – стільки машин через місто, особливо з Брестського напрямку. Тож ми внесли пропозиції побудувати дорогу навколо Ковеля зі Львова і Володимира-Волинського. Тому ухвалене рішення з’єднати кілька об’їзних доріг на Львів, Дубно, Рівне в одне кільце, щоб розвантажити з міста не тільки вантажні, а й легкові машини».
Днями проекти будівництва підтримали в Кабміні. Наступного року тільки на об’їздну дорогу біля Луцька буде виділено 51 млн.грн., пообіцяв міністр транспорту і зв’язку Йосип Вінський. А вже у нинішньому має розпочатися будівництво об’їзної дороги через Володимир-Волинський. Поки що давні володимирські мури терплять некорисне сусідство з безперервним потоком вантажних машин.

З екологічної точки зору, спорудження кільцевих доріг є небажаним

З екологічної точки зору, спорудження кільцевих доріг є небажаним, говорить еколог, колишній міністр захисту навколишнього середовища Сергій Курикін. За його словами, подібні речі мають виноситись на обговорення громадськості, так як це робиться за кордоном. «Треба насамперед вивчати проблеми кожного міста і визначати, наскільки є прийнятним той чи інший проект об’їзної дороги. Це можна і варто робити лише в рамках громадських обговорень з урахуванням точки зору незалежних експертів і громадських організацій. На жаль, практика показує, що у нас подібні обговорення є формальністю і проводяться лише для того, щоб звітувати. Будь-який проект можна модифікувати, з метою знайти баланс між господарськими, транспортними потребами і питаннями екологічної безпеки та збереження довкілля».

Подібні проекти, говорить природоохоронець, є шкідливими насамперед тому, що під час будівництва виходять з суто господарських інтересів, а вже потім згадують про екологічні питання.


Чи допоможе будівництво кільцевих доріг вирішити транспортну проблему в містах, зокрема, заторів і пересування вантажівок?
Володимир, водій: Об’їзні дороги для того потрібні, щоб розвантажити міста. І не лише Київ, а й Рівне чи, наприклад, Житомир. У нас останнім часом величезний приріст транспорту і маса вантажівок їздить через місто.
Олександр, водій: Я думаю, варто будувати об’їзні дороги, тому що у нас їх недостатньо. Кількість транспорту зростає, тому, відповідно, й доріг має бути більше.
Сергій, таксист: Потрібно взагалі окільцювати Київ, тому що однієї об’їзної недостатньо. Це допоможе звільнити місто від вантажних машин. Та й не кожен на легковому автомобілі захоче їхати в місто, не знаючи доріг. Він краще об’їде його.
Геннадій, водій: Якщо менше буде вантажних автомобілів у місті, звичайно, що стане вільніше їздити легковим машинам. Потрібно щось робити із завантаженістю на дорогах, таких як Одеська, Бориспільська траси та Стара Варшавка. У нас, якщо розібратися, доріг нормальних взагалі немає. Є лише дороговкази.
Іван Васильович, інженер: Об’їзні дороги потрібні! Навіть у районних центрах, наприклад, Знамянці, зараз уже зранку затори. Таке ж і в Кіровограді та Черкасах, не кажучи вже про Київ.
  • Зображення 16x9

    Наталка Коваленко

    Співпрацюю з Радіо Свобода з 2005 року. Магістр Інституту журналістики Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка. Народилася на Полтавщині 1984 року. Кореспондентка та редакторка сайту Радіо Свобода

     

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG