Доступність посилання

ТОП новини

Велика Британія: Нові обмеження для іммігрантів


Лондон – Британський уряд запровадив нові заходи для зменшення числа іноземних працівників із-поза меж Європейського Союзу, які прибувають до Великої Британії. Вперше оприлюднений перелік галузей, у яких можуть працювати працівники-іноземці через нестачу в Британії робочих рук або відповідних кваліфікацій.

Нові правила, які запроваджує британський уряд, означають, що працедавцям, бізнес яких не входить до нового офіційного переліку, в майбутньому буде дуже важко наймати працівників із-поза меж ЄС. Міністри наполягають на тому, що така система ефективніша, ніж просте запровадження загальних кількісних лімітів на іноземних працівників.

Перелік професій, де бракує працівників і кваліфікацій, уклав урядовий Дорадчий комітет із проблем міграції. Його голова Девід Меткаф пояснив, що працедавець буде змушений долати три бар’єри, перш ніж зможе найняти когось із-за меж Євросоюзу.

«По-перше, робоче місце повинне бути для кваліфікованого працівника, по-друге, на нього повинна бути нестача працівників, а по-третє, і, мабуть, це найважливіше, залучення особи з-за меж ЄС має бути виправданим. Тобто тут ми дивимося на баланс між швидким вирішенням нестачі за допомогою залучення іммігрантів та довготерміновою потребою підвищення кваліфікацій і навичок у нашій економіці», – розповідає урядовець.

Професор Меткаф також зазначив, що зміни означають прибуття до Британії більш кваліфікованих працівників, ніж було досі.

Новини британського ринку праці

Відповідно до переліку професій, у Британії досі відчувається нестача вчителів математики та інших точних наук, тоді як на вчителів інших предметів поширюватимуться нові обмеження. Відтепер, якщо судити за списком, Британії також уже не потрібні акушерки, соціальні працівники та фахівці з інформаційних технологій із-за меж ЄС.

А ще тепер фахівців із догляду за незахищеними людьми можна буде запрошувати до Британії на роботу, якщо вони отримуватимуть щонайменше 8 фунтів 80 пенсів на годину (близько 17 доларів). Більшість власників будинків опіки не зможуть собі дозволити платити таку суму.

Зокрема, член правління Національної асоціації опікунів Манді Торн сказала, що згадана сума є значно вищою від середнього рівня, а тому є не реальною. Вона додала, що сектор намагався шукати працівників у Британії та ЄС, але не спромігся знайти достатню кількість підготованих людей.

Водночас у переліку фахів, до яких можна залучати працівників із-за кордонів об’єднаної Європи, є офіцери кораблів і суден на повітряній подушці, а також тренери бігових коней. Бракує Британії також висококваліфікованих кухарів, інженерів та хіміків. Менеджери проектів та оцінювачі вартості потрібні у будівництві.

Для Шотландії є певні варіанти. Тут потрібні, наприклад, переробники мороженої риби, старші медсестри з догляду за людьми похилого віку та лінгвотерапевти.

Напередодні група депутатів парламенту, що представляють різні партії, закликала запровадити чотирирічний ліміт на перебування іноземних працівників у Британії. Група вважає, що країна не зможе дати собі раду з прогнозованими новими сімома мільйонами іммігрантів до 2031 року.

(Лондон – Прага – Київ)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG